czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pochylą się nad torami

Pochylą się nad torami

Pochylą się nad torami
Data publikacji: 2019-02-24 22:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:33
Wywietleń: 3882 377102

Nie pomogło ograniczenie prędkości, ani szczególna ostrożność, jaką mają zachowywać prowadzący tramwaje. W czwartek pisaliśmy o pechowym torowisku w okolicach wiaduktu kolejowego przy ul. Kolumba i Nowej - coraz częściej tramwaje wypadają tam z szyn. W czwartkowy wieczór stało się to po raz kolejny.

Przypomnijmy: 24 stycznia o poranku pod wiaduktem kolejowym z szyn wypadł skład linii 3 jadący w kierunku Bramy Portowej. Zerwał sieć i uszkodził słup, a gdy udało się doraźnie naprawić szkody i rozłączyć wagony, jeden z nich po przejechaniu kilkudziesięciu metrów wypadł z szyn ponownie. Utrudnienia w ruchu trwały wtedy ok. 4 godzin.

Kolejne zdarzenie, niemal w tym samym miejscu, miało miejsce tydzień temu, w poniedziałek. Tym razem większych strat nie było, ale komunikacyjny chaos panował ponad godzinę. Spółka "Tramwaje Szczecińskie" ograniczyła prędkość do 10 km na godz. i nakazała motorniczym zachować w tym miejscu szczególną ostrożność. Nic to jednak nie dało, bo w czwartkowy wieczór kolejna "trójka" wypadła z szyn! Tym razem uszkodziła samochody osobowe, które zatrzymały się, by umożliwić tramwajowi przejazd.

- Wykolejenie miało miejsce o 16.55, wstrzymanie trwało do godziny 18.15. W wyniku tej sytuacji doszło dodatkowo do kolizji z dwoma pojazdami - przyznaje Hanna Pieczyńska, rzecznik  spółki "Tramwaje Szczecińskie". - Dokładne przyczyny nie są jeszcze znane, ale służby są na miejscu i prowadzą swoje działania. Jedna grupa pracuje do godziny 14, kolejna będzie działała po 22 - dodała w piątek ok. południa.

Jak ustalił "Kurier", w poniedziałek w siedzibie spółki ma się odbyć spotkanie, podczas którego być może podjęte zostaną decyzje mające zapobiec kolejnym wykolejeniom w tym miejscu. Nikt już raczej nie wierzy, że to przypadek i prędzej czy później może dojść do tragedii. Jeśli będące w fatalnym stanie torowisko nie zostanie w trybie pilnym wyremontowane, być może trzeba będzie podjąć bardziej drastyczne decyzje i zastanowić się nad zmianą trasy linii nr 3.©℗

ToT

Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Pod wiaduktem kolejowym u zbiegu ul. Kolumba i Nowej tramwaje często wypadają z szyn. Do tragedii jeszcze nie doszło...

Komentarze

s_paw
może jak kiedyś tramwaj zatrzyma na krawędzi nabrzeża to dopiero zaczną prawdziwy remont tych torów.
2019-02-26 01:33:31
"Pochylą się nad torami"
A co? Mydło im upadło?
2019-02-25 11:10:49
@remont
1. Gdzie jest zakręt Mickiewicza / Noakowskiego ? Bo ja nie widzę w tym miejscu skrętu. Trzeba rozróżnić lekki łuk bez rozjazdów od skrętu jaki jest właśnie m.in. pod wiaduktem na Kolumba. 2. Ten wymieniony w komentarzu odcinek torowiska na Mickiewicza jak dobrze pamiętam ma coś koło 20 lat z małym haczykiem. To na Kolumba pod wiaduktem ma więcej niż 45 lat z doraźnymi wymianami po ewentualnie kilkadziesiąt centymetrów szyn. O rozjazdach nie wspominając, które pamięta jeszcze liniowe N-ki, nie jeżdżące już ponad 22 lata.
2019-02-25 10:53:49
remont
Ciekawe kiedy na Mickiewicza k.Noakowskiego na zakrętach.Proszę się przejechać i zobaczyć jak szarpie na zakrętach i czym to grozi?
2019-02-25 08:56:53
Potrzeba
Trzeba kupić tam tramwaje poduszkowce :)
2019-02-25 08:08:04
Ciapuła
Na kolejne- bezsensowne przebudowy ulicy Jagiellońskiej była kasa to może teraz znajdą się pieniądze na to co jest ważniejsze czyli torowisko czy mamy czekać aż tramwaj wjedzie do Odry i wtedy włodarze miasta się obudzą?
2019-02-25 07:59:35
drastyczne
Drastyczne środki - hahaha! remont panie remont!
2019-02-25 06:49:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy powinno się zakazać sprzedaży małych wódek tzw. małpek?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie