Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Po sieciówkę z zaświadczeniem

Data publikacji: 26 września 2019 r. 15:29
Ostatnia aktualizacja: 27 września 2019 r. 21:17
Po sieciówkę z zaświadczeniem
 

Do 30 września uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych ze Szczecina i trzech gmin ościennych mają prawo korzystać z darmowej komunikacji na liniach ZDiTM. By nadal korzystać z tego przywileju, powinni udać się do jednego z Punktów Obsługi Klienta ze Szczecińską Kartą Aglomeracyjną i legitymacją szkolną przedłużoną na kolejny rok szkolny. Uczniowie, którzy dopiero rozpoczynają edukację, muszą taką kartę wyrobić. Jeśli ją już posiadają, czeka ich wizyta w POK w celu tzw. nadania uprawnień.

Okazuje się jednak, że w szkołach podstawowych pojawiły się legitymacje szkolne nowego wzoru. Nie ma w nich adresu zamieszkania ucznia.

– A zgodnie z uchwałą Rady Miasta, przyznającą darmowe przejazdy uczniom, to właśnie adres zamieszkania widniejący na legitymacji szkolnej jest podstawą do przyznania uprawnień – przyznaje Hanna Pieczyńska, rzecznik miasta ds. dróg i transportu miejskiego.

Co zatem pozostaje rodzicom? Po konsultacjach ZDiTM z Wydziałem Oświaty UM ustalono, że uczniowie, którym wydano legitymacje szkolne bez adresu, mogą w szkołach poprosić dodatkowo o zaświadczenie z adresem zamieszkania, które potwierdza uczęszczanie do danej placówki. Jeśli uczeń nie posiada SKA, tylko taki komplet dokumentów i wypełniony wniosek pozwolą uzyskać darmową sieciówkę. Z takiego przywileju mogą korzystać uczniowie ze Szczecina oraz zamieszkali na terenie gmin: Dobra, Police i Kołbaskowo.

Problem na pewno zniknie, gdy stosowna zmiana zostanie wprowadzona do uchwały szczecińskiej Rady Miasta. Na to jednak przyjdzie poczekać. ©℗

ToT

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do Pani niejasny
2019-09-27 21:12:00
Dla dziecka które jeszcze nie posiada karty potrzebne jest:legitymacja szkolna podbita na 2020 rok oraz jedno zdjęcie takie jak do legitymacji bądź dowodu osobistego.Z tym zestawem idziemy do Zditm na Bramie portowej lub Turzyn(mi tam najbliżej).Na miejscu wypełniamy wniosek następnie do okienka mówimy Pani bądź Panu że chcemy wyrobić dziecku kartę na przejazdy dajemy legitymację zdjęcie i wniosek czekamy przy okienku chwilę i dostajemy kartę na przejazdy.Zdjęcie oczywiście też jest zwracane.A jeśli dziecko posiada już taką kartę np.w zeszłym roku wyrobioną to potrzebujemy tylko podbitą legitymację,posiadaną już kartę i w okienku mówimy że chcemy odnowić przejazdy na kolejny rok tj.do 30 września 2020 zresztą Pani lub Pan w okienku sami nas poinformują do kiedy przejazdy są ważne.Mam nadzieje że jest jasno i klarownie.Pozdrawiam Kowalskiego-Kowalski
Dan
2019-09-27 09:53:20
A co z Gryfinem?! ile stamtad dzieci jezdzi do szkol w Szczecinie!!!! Nie dosc, ze musza kupic sieciowke na pociag, to jeszcze na komunikacje miejska!!! tak powstaje tzw. aglomeracja szczecinska lepszego i gorszego sortu!!! i gdzie tu rowne szanse???
Msand
2019-09-27 09:08:11
Proszę zweryfikowac podawane informacje. Okazuje się, że zaświadczenia ze szkoł nie są honorowane w kasach zditm
Pani niejasny
2019-09-27 08:02:49
karta sieciowa, legitymacja, karta rodzinna, karta aglomeracyjna. Tak mieszacie że aż rzygać się chce. Czy ktoś w końcu może jasno i klarownie w kilku słowach napisać typowemu kowalskiemu co ma zrobić żeby jego dzieci mogły tym tramwajem jeździć za darmochę ? Jaka ścieżka, co po kolei i co jest wymagane ?
@Basik
2019-09-27 07:00:05
Bzdura. Karty się nie wymienia, służy latami, dopóki właściciel jej nie uszkodzi - np. nie połamie w kieszeni. Jest przykładana do czytnika i w ten sposób aktualizowane są na niej jakiekolwiek dane.
Basik
2019-09-26 21:28:22
Ograniczamy ilość plastiku hehe co rok każą wymieniać plastikowe sieciówki! I jeszcze dbając o drzewa każą przynosić papierowe zaświadczenia
Ewelina Sz-G
2019-09-26 18:59:53
A jeszcze 2 dni temu pani z zditm wypowiadała się w radiu że oprócz podbitej legitymacji nic więcej nie trzeba gdzie już od tygodnia kasy zditm rządają zaświadczenia
Durnie
2019-09-26 18:52:41
DEBILE! PATOLOGIA!
No niemożliwe
2019-09-26 16:02:20
Jak ZDiTM, będący spółką miejską, pyta o informację którą zna? Miasto wie kto jest w nim zameldowany i za kogo przyznaje subwencję oświatową.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA