poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Po raz siódmy wybuchła krokusowa rewolucja

Po raz siódmy wybuchła krokusowa rewolucja [GALERIA]

Po raz siódmy wybuchła krokusowa rewolucja
Data publikacji: 2018-10-06 15:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
Wywietleń: 2753 354951

Sobotnim (6 października) sadzeniem kwiatowych cebul na Różance rozpoczęła się już siódma edycja Krokusowej Rewolucji. Szczecinianie wspólnie z prezydentem zakasali rękawy i ochoczo zabrali się do pracy.

Słoneczna i ciepła pogoda sprzyjała posadzeniu 10 tys. kwiatowych cebul, które na wiosnę zamienią się w krokusowe pola. Te jesienne prace stały się już tradycją w Szczecinie.

- Powoli miasto staje się słynne z krokusów, które wiosną są wizytówką Szczecina – mówił prezydent Szczecina Piotr Krzystek - Dziękuję wszystkim, którzy sami chętnie zgłosili się do wspólnej pracy. Dzisiaj na pewno będzie ona przyjemna.

Na wszystkich uczestników czekały ciepłe napoje. Rozdawane były również balony oraz naklejki na samochody z logo akcji. Jednak społeczna inicjatywa to nie tylko sadzenie i oglądanie kwiatów na wiosnę.

Podczas imprezy poznano zwycięzców plastycznego konkursu, który skierowany był do przedszkolaków. Z kolei laureatom fotograficznego konkursu "Krokusy za krokusy" wręczone zostały kwiatowe cebule.

- To moja siódma edycja sadzenia krokusów – mówi pani Lidia – Nie ominęłam żadnej edycji sadzenia tych pięknych kwiatów. Również wspólnie z sąsiadami sadzimy krokusy pod naszym blokiem. Robimy to 11 listopada, ponieważ wszyscy wracamy z uroczystości miejskich i wspólnie zabieramy się do pracy. Wspólne krokusowanie kończymy wypiciem piwka.

Sobotnie spotkanie było idealną okazją do zaproponowania kolejnych miejsc, w których na wiosnę rozkwitną krokusowe dywany. Zgłaszać się mogą szkoły, przedszkola oraz sami mieszkańcy. Zasada jest prosta – wspólnymi siłami należy posadzić kwiaty w zaproponowanym miejscu. Stowarzyszenie Szczecin dla Pokoleń ma do dyspozycji 50 tys. cebulek dla szkół oraz 30 tys. dla mieszkańców.

- Bardzo bym chciała, żeby krokusy pojawiły się na placu Rodła – zaproponowała pani Beata. – To centrum Szczecina, które będzie jeszcze piękniejsze wiosną, kiedy pojawią się szafrany. Aż serce się raduje na ich widok.

Przypominamy, że Czytelnicy „Kuriera Szczecińskiego” mają okazję wybrać miejsce, które wiosną rozkwitnie jednym z symboli zielonego Szczecina. Trwa konkurs, w którym zdecydują o tym, gdzie zostanie posadzone 10 tysięcy kwiatowych cebulek.

Aby zagłosować, wystarczy wysłać SMS na numer 7148 o treści KROKUSY.X, gdzie w miejsce X wpiszemy przyporządkowaną liczbę od 1 do 6 (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT).

„Kurier” wspólnie ze Stowarzyszeniem Szczecin dla Pokoleń wybrał sześć miejsc, które mają szansę zamienić się wiosną w krokusowe pola. Oto one:

– Wały Chrobrego (SMS o treści: KROKUSY.1),

– skrzyżowanie Arkońska – Wszystkich Świętych, przy wiadukcie (SMS o treści: KROKUSY.2),

– skwer ks. Kazimierza Świetlińskiego w Dąbiu (SMS o treści: KROKUSY.3),

– park Kasprowicza – skarpa przy Rusałce (SMS o treści: KROKUSY.4),

– plac Tobrucki, poniżej fontanny (SMS o treści: KROKUSY.5),

– teren wokół fontanny w kształcie globusa przy ul. Jasnej na osiedlu Słonecznym (SMS o treści: KROKUSY.6).

Na głosy Czytelników czekamy do 17 października br.

(KaNa)

Fot. Grzegorz Siwa

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA 

 

Po raz siódmy wybuchła krokusowa rewolucja Po raz siódmy wybuchła krokusowa rewolucja Po raz siódmy wybuchła krokusowa rewolucja Po raz siódmy wybuchła krokusowa rewolucja Po raz siódmy wybuchła krokusowa rewolucja Po raz siódmy wybuchła krokusowa rewolucja Po raz siódmy wybuchła krokusowa rewolucja Po raz siódmy wybuchła krokusowa rewolucja Po raz siódmy wybuchła krokusowa rewolucja Po raz siódmy wybuchła krokusowa rewolucja Po raz siódmy wybuchła krokusowa rewolucja

Komentarze

Lepsza krokusowa jak październikowa.
.
2018-10-06 16:52:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy wybierasz się do restauracji lub kawiarni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie