Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Po północy powieje

Data publikacji: 17 listopada 2015 r. 20:49
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
Po północy powieje
 

Przed możliwością wystąpienia silnego wiatru ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie. Powieje od godz. 2.00 dn.18.bm. do godz. 16.00 na terenie całego województwa. Średnia prędkość od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h. Wiać będzie z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią w godzinach okołopołudniowych.

Stopień zagrożenia 2 (w 3-stopniowej skali).

W związku z powyższym, zaleca się:

1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne środki masowego przekazu.

2. Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe. Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkich przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.

3. Zabezpieczyć lub uprzątnąć meble ogrodowe i inne lekkie przedmioty znajdujące się na zewnątrz posesji.

4. Nie parkować samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków.

5. Podróżując samochodem, zachować szczególną ostrożność wyjeżdżając z terenu zabudowanego i z lasu na otwartą przestrzeń.

6. W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno-kanalizacyjnej, nie podejmować się napraw na własną rękę. Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze.

7. Pływając po akwenach, jak najszybciej zawinąć do najbliższej przystani lub przybić do brzegu i zacumować jednostkę.

***

Na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie.

Fot. arch.: Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA