Środa, 22 maja 2024 r. 
REKLAMA

Po mszy o transplantacji

Data publikacji: 16 października 2015 r. 07:01
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:30
Po mszy o transplantacji
 

W najbliższą niedzielę (18 października) w południe w Policach-Jasienicy w tamtejszym kościele zostanie odprawiona msza połączona ze spotkaniem na temat transplantacji.

- Kilka miesięcy temu jeden z moich parafian otrzymał drugie życie poprzez przeszczep wątroby - opowiada ksiądz Waldemar Szczurowski, proboszcz jasienickiej parafii. - Początkowo przeszczep się nie udał, dopiero tzw. proteza sprawiła, ze Sławek dzisiaj jest wśród nas. Z inicjatywy jego i jego rodziny postanowiliśmy pokazać temat przeszczepu jako wdzięczności za drugie życie.

W spotkaniu ma wziąć udział zespół transplantacyjny ze szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie wraz z prof. Martą Syczewską. Mają w nim też uczestniczyć ratownicy medyczni - i nie tylko.

- Podczas mszy świętej wystąpi zespół rockowy, w którym gra Sławek - dodaje ksiądz Waldemar. - Po niej będą pokazy ratownictwa medycznego i inne. To pierwsze takie wydarzenie, ale już myślimy o tym, by było organizowane cyklicznie, raz w roku. Serdecznie wszystkich zapraszam.©℗
(jps)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

" Kurierze " !!! Rękę Ci ściskam.
2015-10-18 17:50:41
Nie spodziewałem się TAKICH publikacji. Brawo !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA