sobota, 15 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > PO krytykuje reformę oświaty

PO krytykuje reformę oświaty

PO krytykuje reformę oświaty
Data publikacji: 2016-06-30 18:04
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:07
Wywietleń: 1467 141473

- Kosztem dzieci robi się wymianę kadr. Chodzi o przeprowadzenie nowych konkursów na dyrektorów szkół - Paweł Bartnik (PO), szczeciński radny, krytykuje ministerialne plany reformy oświaty.

Na poparcie tezy, że celem reformy są zmiany personalne, samorządowiec i były kurator oświaty przypomina, iż niedawno zmieniło się prawo, które reguluje obsadę stanowisk kierowniczych w szkołach. Głos samorządów w tej sprawie został uszczuplony, a wzrosła rola kuratorów oświaty, którzy przypomnimy są powoływani na wniosek wojewodów przy zgodzie ministra oświaty.

- Teraz kurator ma 50-proc. wpływ na obsadę stanowisk dyrektorskich w szkołach - podkreśla Paweł Bartnik.

Z kolei jego klubowy kolega Bazyli Baran jest przekonany, że reforma oświaty jest niczym innym, jak realizacją idei Jarosława Kaczyńskiego, która ma sprzyjać kształceniu „prawdziwych Polaków”.

Samorządowcy PO na zwołanej w czwartek konferencji prasowej w Szczecinie mówili o sprawach, które budzą ich niepokój. Podkreślali, że reforma oświaty jest robiona na wariackich papierach i wciąż więcej jest pytań z nią związanych niż odpowiedz

- Cały system ma być wywrócony do góry nogami - wtórowała radna Urszula Pańka (PO), dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Przypomniała, że reforma oświaty ma wystartować we wrześniu 2017 r. I dodała: - Zostało niewiele czasu, a ja wciąż nie wiem, jak mam doskonalić nauczycieli.©℗

(masz)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Urszula Pańka, Paweł Bartnik oraz Bazyli Baran.

Cały artykuł w piątkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 1.07.2016 r.

 

 

Komentarze

dareczek66
W PO to najwiecej jest bylych dzialaczy komunistycznych i ich dzieci!! PO bis PZPR tak chca oszukac spoleczenstwo i nazwali sie III RP. Podzielili miedzy post komunistow majatek 3 pokolen Polakow!! Dolaczyli do nic Bolek i KOD i dalej tak chca jechac na garbach III pokolenia AK-owcow i patryjotow !! Pogonic to towazystwo i rozliczyc za afery i bezprawne przejecie majatku narodowego III pokolen przez post komunistow
2016-07-01 16:55:50
in-0ut
on-czin-wskocz do budy i tam szczekaj.
2016-07-01 11:51:55
Jarun
PO i Schetyna są śmieszni z hasłem: TOTALNA OPOZYCJA! Wszystko, co zrobi PiS - jest złe. Pani Pańka, pan Baran to doświadczeni pedagodzy i można wymagać rzeczowej dyskusji, a nie fajerwerków i chęci pokazania się, że istniejecie i działacie w terenie. Tylko na to was stać? I to robicie dla jakieś tam miernoty z Warszawy...szczurka i kilku frędzli, co teraz popiskują przed kamerami?!
2016-07-01 11:23:31
A czym zadowolić frustratów ?
.
2016-07-01 10:44:45
on-czin
@och, ach malutki zawistniku, jakoś 13 nie rozwalił, plotkarzu skocz do Pudelka, kundelka i tam ujadaj.
2016-07-01 10:17:12
och,ach
Pan radny nie tylko załatwiał żonie awans , pan radny przecież razem ze słynnym księdzem tworzyli cały system placówek oświatowych ,jest tez twórcą słynnej "trzynastki", do której uczęszczały jego dzieci ,doświadczając tam "wszystkiego najlepszego" ze strony kadry. A który radny ma zonę dyrektorkę? I co?Wszystko to ma być utracone?
2016-07-01 08:52:57
K
A może powrót do PRL-u oznacza,ze znowu będziemy znani jako społeczeństwo zdumiewająco dobrze wykształcone, inteligentne , samodzielnie myślące, twórcze? Taka opinię mielismy na 'Zgniłym Zachodzie'. A może będzie to oznaczać,że znowu wrócimy do tego,co było podstawą kształcenia ,czyli ciągłe przypominanie,że szkoła ma przygotować do samodzielnego kształcenia się, studiowania przez całe życie?
2016-07-01 08:03:39
PO
Artykuł miałby sens, gdyby PO chwaliła reformę, a to że krytykuje jest oczywiste. A tak przy okazji, czy to nie pan Radny w 2007 chciał załatwić przeniesienie żony do innego wydziału w UM i potem przepraszał, gdy opublikowała to GW?
2016-07-01 07:19:56
A czego PO nie krytykuje?
Niszowa partyjka zabrała głos,cha,cha !
2016-06-30 20:23:34
tfuuu
PO wszystko krytykuje a jak sami rządzili to nic im nie wychodziło ! Teraz jak zostali oderwani od koryta to jedyne co robią to donoszą na Polskę do Brukseli i wysługują się obcym jak Targowica - co za obrzydliwa hołota !
2016-06-30 20:07:35
miki
PO skrytykuje wszystko...
2016-06-30 19:37:10
Co za bzdury!
PO zupełnie oderwała się od społeczeństwa. Gimnazja od lat krytykują wszyscy, których dotyczą - uczniowie, rodzice i nauczyciele. Ten eksperyment okazał się kompletną porażką. Zapomnijmy o nim jak najszybciej. Szkoda tylko młodzieży, która musiała to przejść. Zmarnowane pokolenie.
2016-06-30 19:10:39
Jarun
Bazyli Baran -dobry pedagog o głębokiej wiedzy, ciekawe wykłady (które pamiętam) teraz maszeruje na czele KOD-u. Jak można tak się upodlić? Jakiś pajac z kitą na głowie, alimenciarz - to twój guru panie Baran?
2016-06-30 18:59:46