Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Po auto pijanego kierowcy przyjechał kolega. Nie pomógł, bo był poszukiwany

Data publikacji: 2020-02-03 13:05
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-04 20:17
Po auto pijanego kierowcy przyjechał kolega. Nie pomógł, bo był poszukiwany
 

W miniony weekend szczecińscy policjanci przyłapali 9 kierowców będących pod wpływem alkoholu. I tylu samo piratów drogowych, którzy w terenie zabudowanym pędzili o ponad 50 km/h za szybko. Wśród skontrolowanych kierowców było też trzech poszukiwanych w związku z innymi sprawami.

W niedzielę rano, w prawobrzeżnej części miasta, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego vw golfem. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, a po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że również poszukiwany, bo ma do odbycia karę pozbawienia wolności.

Kilka godzin później policjanci zatrzymali do kontroli forda. Podróżujące nim małżeństwo zatrzymało się kilkanaście metrów przed policyjnym radiowozem i zamieniło miejscami. Jak się okazało, zarówno kobieta jak i mężczyzna nie posiadali uprawnień do prowadzenia pojazdu, a ich auto było niedopuszczone do ruchu. Interwencja zakończyła się dla tej pary mandatem karnym na kwotę 1400 złotych oraz odholowanym pojazdem.

Kolejne nieodpowiedzialne zachowanie dotyczyło kierującego mercedesem, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Na miejsce został wezwany znajomy mężczyzny, który miał zabezpieczyć jego pojazd. Przybyłego mężczyznę wylegitymowali funkcjonariusze, jednak nie przejął auta od kolegi, bo w policyjnych systemach informatycznych figurował jako poszukiwany.

(ip)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Niko
2020-02-04 20:12:43
I ta laweta rozumiem się teleportuje? Na nia już czekać nie trzeba? Czy jak, bo nie rozumiem? co za różnica czy czekają na zamiennika czy na kasetę?
Boger
2020-02-04 08:28:08
Dobre ... :-)
figi
2020-02-03 21:31:06
Co to za głupi zwyczaj że policja zatrzymuje samochód a kierujący nie ma prawka albo jest nawiany a policja czeka cierpliwie marnując czas i pieniądze obywateli aż przyjedzie jakiś zmiennik delikwenta . W takich przypadkach natychmiast powinna być wzywana laweta

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ