Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Po akcji przy ul. Piotra Skargi. Miał urządzenie wybuchowe i broń bez pozwolenia

Data publikacji: 2021-10-18 10:22
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-18 11:06
Po akcji przy ul. Piotra Skargi. Miał urządzenie wybuchowe i broń bez pozwolenia
Fot. Karina Serednia  

Zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia urządzenia wybuchowego, które mogło stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób oraz mienia o wielkich rozmiarach, a także posiadania bez zezwolenia broni palnej usłyszał mężczyzna, zatrzymany w związku z piątkową akcją, podczas której znaleziono taki materiał na strychu kamienicy przy ul. Piotra Skargi w Szczecinie. Grozi za to do ośmiu lat więzienia. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

- Działania podjęte przez policję pod nadzorem prokuratury doprowadziły do zatrzymania w dniu 15 października mężczyzny, który usłyszał zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia urządzenia wybuchowego, które mogło stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób oraz mienia o wielkich rozmiarach oraz posiadania bez zezwolenia broni palnej - poinformowała prokurator Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Czyn ten jest kwalifikowany z artykułu 171&1 Kodeksu Karnego oraz art. 263&2 Kodeksu Karnego, za który ustawa przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Jak dodaje prokurator, podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Złożył wyjaśnienia, o których prokuratura na tym etapie postępowania nie informuje.

- Z uwagi na charakter przestępstwa, jego okoliczności oraz społeczną szkodliwość czynu prokurator uznał, że zaistniały przesłanki do tego, aby zastosować wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - mówi prok. Alicja Macugowska-Kyszka. - Dlatego też został złożony wniosek o zastosowanie tego środka. W niedzielę sąd w całości uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec tego mężczyzny tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Urządzenie zostało zabezpieczone przez specjalistyczne służby, zostanie przez nie zneutralizowane, po uprzedniej ocenie przez biegłego skutków, które mogły dla zdrowia oraz życia osób wywołać jego użycie. Trwają czynności z ustaleniem wszystkich okoliczności tego zdarzenia, będą powoływani biegli, słuchani w tej sprawie świadkowie. Postępowanie jest na wstępnym etapie i wymaga czasu.©℗

(gan)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Okradasz
2021-10-18 14:51:10
Polaków na ciężkie dziesiątki milionów jest niska szkodliwością, masz broń palną i od razu wielką szkodliwość, jeszcze inni by też chcieli i co wtedy? Wielki kłopot dla tych którzy okradają bezkarnie Polaków.
Fons
2021-10-18 13:07:21
Chcial moze obronić Polakow przed wyjściem Polski z UE

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA