piątek, 02 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pluszak na zdrowie

Pluszak na zdrowie

Pluszak na zdrowie
Data publikacji: 2016-03-10 14:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 2193 123035

W czwartek obchodzimy Światowy Dzień Nerek. Z tej okazji lekarze nefrolodzy ze Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie przy ul. Arkońskiej zorganizowali wspaniałą akcję wśród dzieci i młodzieży szczecińskich szkół.

Od kilku dni lekarze ze Szpitala Wojewódzkiego odwiedzają szczecińskie szkoły podstawowe, gimnazja i licea. W czwartek byli z wizytą w I Liceum Ogólnokształacącym w Szczecinie. Mówili głównie o tym jak dbać zdrowie nerek. Przekonywali oni młodzież, że niezwykle ważna jest tu profilaktyka.

- Nerki i zdrowie nerek są niedoceniane przez większość spoełczeństwa. Niestety, coraz więcej osób ma problem z nerkami, co wynika z epidemii cukrzycy, otyłości, nadciśnienia tętniczego, nadużywania leków, czy też zakażeń układu moczowego. – podkreśla prof. Marek Myślak, ordynator Oddziału Nefrologii i Transplantacji Nerek Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie. – Mówi się dużo o sercu i chorobach układu krążenia, a często pomija się informacje o innych narządach, które także regulują pracę naszego organizmu. Nerki nie tylko uczestniczą w wydalaniu moczu oraz usuwaniu toksyn z organizmu, ale także regulują ciśnienie tętnicze, morfologię krwi i metabolizm kości. Upośledzona praca nerek prowadzi do zaburzeń na wszystkich wymienionych polach, niekorzystnie wpływa także na pracę układu krążenia i serca.©℗

Elżbieta KUBERA

Więcej w magazynowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 11 marca 2016 r.

Fot. Robert STACHNIK

Pluszak na zdrowie Pluszak na zdrowie

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie