Niedziela 29 maja 2022r. 
REKLAMA

Pluszak na zdrowie

Data publikacji: 2016-03-10 14:06
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:46
Pluszak na zdrowie
 

W czwartek obchodzimy Światowy Dzień Nerek. Z tej okazji lekarze nefrolodzy ze Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie przy ul. Arkońskiej zorganizowali wspaniałą akcję wśród dzieci i młodzieży szczecińskich szkół.

Od kilku dni lekarze ze Szpitala Wojewódzkiego odwiedzają szczecińskie szkoły podstawowe, gimnazja i licea. W czwartek byli z wizytą w I Liceum Ogólnokształacącym w Szczecinie. Mówili głównie o tym jak dbać zdrowie nerek. Przekonywali oni młodzież, że niezwykle ważna jest tu profilaktyka.

- Nerki i zdrowie nerek są niedoceniane przez większość spoełczeństwa. Niestety, coraz więcej osób ma problem z nerkami, co wynika z epidemii cukrzycy, otyłości, nadciśnienia tętniczego, nadużywania leków, czy też zakażeń układu moczowego. – podkreśla prof. Marek Myślak, ordynator Oddziału Nefrologii i Transplantacji Nerek Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie. – Mówi się dużo o sercu i chorobach układu krążenia, a często pomija się informacje o innych narządach, które także regulują pracę naszego organizmu. Nerki nie tylko uczestniczą w wydalaniu moczu oraz usuwaniu toksyn z organizmu, ale także regulują ciśnienie tętnicze, morfologię krwi i metabolizm kości. Upośledzona praca nerek prowadzi do zaburzeń na wszystkich wymienionych polach, niekorzystnie wpływa także na pracę układu krążenia i serca.©℗

Elżbieta KUBERA

Więcej w magazynowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 11 marca 2016 r.

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA