piątek, 04 grudnia 2020r.

Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty [GALERIA]

Data publikacji: 2018-12-20 16:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty
 

Po ubiegłorocznym triumfie młodszy aspirant Grzegorz Hnat z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu po raz kolejny został zwycięzcą plebiscytu na najlepszego dzielnicowego województwa zachodniopomorskiego.

Rywalizacja odbywała się pod hasłem „Dzielnicowy bliżej nas. Współpraca Policji z mieszkańcami województwa zachodniopomorskiego”. Nagrody wręczono w czwartek (20 grudnia) w sali konferencyjnej Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie podczas konferencji pt. "Podsumowanie Projektów Razem Bezpieczniej".

Drugie miejsce zajął sierż. szt. Damian Siciarek z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim, natomiast trzecie - mł. asp. Krzysztof Pacholski z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

- Policjant dzielnicowy pełniąc na co dzień służbę w swoim regionie, kontaktuje się z mieszkańcami, odpowiada na ich problemy często wykraczając poza kompetencje Policji, informując gdzie należy szukać pomocy, do kogo się zwrócić. I za to Polacy ich doceniają - mówiła podinsp. Marzena Maćkowiak-Pluta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie

Komendant wojewódzki policji w Szczecinie nadinsp. Jacek Cegieła poinformował, że według ostatnich notowań CBOS 74 proc. osób badanych stwierdziło, że ma zaufanie do polskiej Policji, 86 proc. uważa, że Polska jest krajem, w którym żyje się bezpiecznie, natomiast 93 proc. przyznaje, że ich miejsce zamieszkania i okolice są bezpieczne.

- Z perspektywy własnych doświadczeń, jestem przekonany, że ta ocena jest jak najbardziej wiarygodna - podkreślał Cegieła. - Uważam, że to polska policja przyczyniła się do takich notowań. - Jednym z naszych priorytetów jest uspołecznianie działań policji, zbliżanie się do społeczeństwa, stąd pracujemy m.in. w zakresie odtwarzania posterunków.

Na kolejnych miejscach uplasowali się dzielnicowi: mł. asp. Wojciech Baran z KMP w Szczecinie (miejsce 4); asp. Krzysztof Sitnik z KPP w Kołobrzegu (5); sierż. szt. Roman Rubak z KPP w Wałczu (6); sierż. sztab. Radosław Szefner KPP w Szczecinku (7); sierż. szt. Daniel Gałka z KPP w Goleniowie (8); asp.szt. Dariusz Marjański z KPP w Kamieniu Pom. (9); asp. Łukasz Więckowski z KPP w Stargardzie (10).

To czytelnicy „Kuriera Szczecińskiego" za pośrednictwem SMS wybrali najpopularniejszych policjantów – dzielnicowych z poszczególnych komend miejskich i powiatowych policji w regionie oraz jednostek im podległych. W plebiscycie, który trwał od 5 do 30 listopada wystartowało ponad 382 dzielnicowych z całego garnizonu. Przez miesiąc oddano na nich ponad 6 tys. głosów.

Zdobywca pierwszego miejsca został nagrodzony statuetką oraz dyplomem. Laureat plebiscytu otrzymał również dodatkową nagrodę – voucher na 7-dniowy pobyt z wyżywieniem i zabiegami w uzdrowisku Połczyn-Zdrój. Fundatorem nagrody był „Kurier Szczeciński”.

Dodajmy, że głównym celem projektu jest wspieranie działań lokalnych służb dążących do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli, kreowanie pozytywnego wizerunku policji oraz przekazanie możliwości wsparcia i pomocy, jakiej dzielnicowy może udzielić mieszkańcom swojego rejonu.

Kamil KRUKOWSKI

Na zdjęciu: Zwycięzca odbiera gratulacje od Andrzeja Łapkiewicza, zastępcy redaktora naczelnego „Kuriera Szczecińskiego"

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

 

Komentarze

Piotr
2018-12-21 13:13:07
Gazeta nie publikuje wiarygodnych komunikatów zamieszczanych na stronie.Weryfikuje je pod kątem Pisdowatości.
Piotr
2018-12-21 12:10:42
Panie komendancie proszę czytać niezależne media a nie popadać w pisdowatą retorykę rządu aby się tylko przypodobać.Poparcie społeczne dla formacji spada jak też atmosfera wewnątrz jest najgorsza od wielu lat. Pan tego nie widzi...chyba, że chce Pan tylko dociągnąć do EM bez afery w garnizonie, bez problemów, itp.
Koszalinianin
2018-12-21 07:58:02
Ja mieszkam w Koszalinie 28 lat i do tej pory nie znam dzielnicowego
Gość
2018-12-20 23:41:51
Gratki dla dzielnicowego z Wolina super gość
123
2018-12-20 20:31:05
Grzesiek ty celebryto nie zmieniaj sie nigdy/gratulacje
SM
2018-12-20 20:24:46
A ta pani z SM to poszła się zdrzemnąć?
elir
2018-12-20 17:15:09
Ten dzielnicowy co wygrał to jakiś Pudzian :o (patrz foto z Komendantami) chłop z 2 metry 200 kg wagi łapa 65 cm ;) Gratulacje z Polic !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ