Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Plaże znowu są dla ludzi. Rząd zrezygnował z kolejnych obostrzeń

Data publikacji: 2020-04-20 19:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-22 08:37
Plaże znowu są dla ludzi. Rząd zrezygnował z kolejnych obostrzeń
 
Od poniedziałku możemy już spacerować i biegać po naszych pięknych plażach. Mieszkańcy nadmorskich miejscowości w Zachodniopomorskiem korzystali z tych możliwości już od świtu. - Oby ten zakaz i ta cała sytuacja pozostała tylko złym wspomnieniem! - mówią w Świnoujściu.

Od poniedziałku możemy już spacerować po parkach i lasach. Nie możemy jednak się tam grupować. Rząd najwyraźniej uznał, że również obowiązek noszenia maseczek na terenach leśnych, gdzie przecież mamy najlepszą możliwość, żeby odetchnąć świeżym powietrzem, jest zbędny.

- Od 20 kwietnia otwarte zostają parki narodowe, lasy, skwery. Dostępne są parkingi leśne. Na parkingu należy nosić maseczkę, ale w lesie już nie ma tego obowiązku. Dystans należy zachować na odległość dwóch metrów. W parkach narodowych niektóre szlaki decyzją dyrektorów mogą nie być dostępne - podaje na swoim Twitterze Michał Woś, minister środowiska.

Od 20 kwietnia dostępne są także plaże. Mieszkańcy zachodniopomorskich kurortów już w weekend deklarowali, że pierwsze miejsce jakie wybiorą na spacer, to właśnie kąpieliska i dzikie plaże. To najlepsze miejsce, żeby zaczerpnąć jodu i zregenerować się po okresie izolacji. Tutaj nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek i oczywiście należy zachowywać dwumetrowe odstępy. Ale sam fakt zniesienia obostrzeń ucieszył władze nadmorskich gmin, mieszkańców i sympatyków kurortów.

- Oby ta sytuacja, w której plaża jest zamknięta, już nigdy się nie powtórzyła. Zarówno ja, jak i przedstawiciele branży, publikujemy filmy z naszej pięknej plaży. Oglądają je tysiące widzów. My liczymy, że już niedługo nasze plaże zapełnią się zarówno mieszkańcami, jak i spragnionymi pięknych widoków oraz zdrowego, morskiego powietrza, turystami - mówi Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia.

W Świnoujściu podkreślają, że kwestie bezpieczeństwa są priorytetowe. Na najszerszej plaży w Polsce nie ma problemu z zachowaniem dystansu. Jest przepiękny park Zdrojowy i sporo lasów, po których można spacerować. Na prawobrzeżu kilometrami ciągnie się szlak bażynowy oraz szlak forteczny.

BaT

Fot. OSiR Wyspiarz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mieszkaniec przy granicy
2020-04-22 06:55:59
Dobra wiadomość, na prawobrzeżu kilometrami ciągną się szlaki. I to jest super wiadomość.
gregor102
2020-04-21 17:59:09
@Miroslaw - fajnie jest widzieć jak wylewasz swoje żale.. jest wycie..? ZNAKOMICIE!!
Miroslaw
2020-04-21 16:38:59
Dzięki Ci Panie za ten wspaniały żąt który nie ugiął się pod naciskiem straszliwej pandemii zbrodniczego koronawirusa i wypuścił ludzi na plaże! A że nie mają obciętych włosów i pomalowanych paznokci,przecie to hołota i nie musi. Najważniejsze że Pan premier i Pan minister zdrowia ładnie wyglądają. Ale to przecie pany z warszafy
gregor102
2020-04-21 09:49:08
Raczej nie "zrezygnował" ale zwyczajnie odwołał, zresztą tak to było zapowiadane, że do końca kwietnia prawdopodobnie w związku z mniejszym przyrostem zakażonych, będą łagodzić obostrzenia.. artykuł napisany jest tak, jakoby to rząd, pomylił się w tym zarządzeniu, a miało ono na celu "zatrzymanie" ludzi w domach, w celu zmniejszenia ryzyka zarażania się..
Zzz
2020-04-20 23:19:58
Najwięcej ludzi zaraża się w szpitalach i DPS'ach ale ludziom trzeba wcisnąć to badziewie co przyleciało z Chin
czytam
2020-04-20 20:10:10
Dobry rząd ! Mozna na plaże iść i do lasu . Jak ktoś ma coś pod włosami na górze / pod żarówką - łysi / , to sam rozumie , co to sa dwa metry i kichanie , plucie/ sie / i parskanie . Chociaż sa tacy , którzy nie rozumieją / ograniczeni u./ i dla nich są te ograniczenia .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ