sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > PKP odpowiada: Taksówkarska wojna na terenie miasta

PKP odpowiada: Taksówkarska wojna na terenie miasta

PKP odpowiada: Taksówkarska wojna na terenie miasta
Data publikacji: 2018-07-31 06:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:16
Wywietleń: 9235 340961

Po incydencie, do jakiego doszło na początku czerwca w bezpośrednim sąsiedztwie kołobrzeskiego dworca kolejowego, starosta Tomasz Tamborski zwrócił się do PKP z prośbą o uruchomienie w kurorcie posterunku Straży Ochrony Kolei.

Przypomnijmy, że jeden z taksówkarzy ugodził nożem mężczyznę, który jego zdaniem prowadził konkurencyjną działalność niezgodnie z zasadami współżycia społecznego. Krewki taksówkarz trafił za kratki, a poszkodowany z niegroźnymi jak się na szczęście okazało obrażeniami, do szpitala. Incydent nie zakończył oczywiście taksówkarskiej wojny. Polowanie na pasażerów wysiadających z pociągu nadal trwa, choć zdaniem PKP problemu z naruszaniem porządku publicznego nie ma.

– Do opisanego zdarzenia doszło na przystanku, który znajduje się ok. 50 m od dworca kolejowego. Tam też odbyła się interwencja policji oraz pogotowia ratunkowego. To teren należący do miasta. Dworzec kolejowy objęty jest usługą ochrony osób i mienia, jednak usługa ta nie dotyczy terenów, które nie należą do PKP S.A. – umywa ręce w specjalnie wydanym oświadczeniu rzecznik prasowy PKP S.A. Michał Stilger.

W dalszej części przesłanego do naszej redakcji oświadczenia rzecznik zapewnia, że PKP dokłada wszelkich starań, aby pasażerowie kolei i pozostali użytkownicy dworców czuli się komfortowo i bezpiecznie. Z treści pisma wynika, że patrole SOK są obecne na kołobrzeskim dworcu średnio 6 razy w tygodniu. Zdaniem starosty kołobrzeskiego, to nie wystarcza. Włodarz powiatu chce – tak jak napisaliśmy na wstępie – aby w Kołobrzegu uruchomiony został stały posterunek Straży Ochrony Kolei. Na pismo przesłane w tej sprawie do PKP spółka odpowiedziała, że takiego rozwiązania nie przewiduje.

„Ilość i rodzaj zarejestrowanych zdarzeń w rejonie stacji Kołobrzeg nie odbiega od ilości zdarzeń zaistniałych na innych stacjach podobnej przepustowości. W związku z powyższym utworzenie nowego Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kołobrzegu, w odległości ok. 40 km od Posterunku Straży Ochrony Kolei w Koszalinie, wygeneruje wzrost kosztów niezbędnej w tym zakresie obsługi administracyjnej, nie przyczyniając się równocześnie do zwiększenia ilości patroli we wskazanym rejonie” – tłumaczy swoją decyzję spółka PKP S.A. ©℗

(pw)

Fot. Artur Bakaj

Na zdjęciu: Dworzec w Kołobrzegu. PKP twierdzi, że do niebezpiecznego incydentu doszło na terenie miasta, a posterunek Straży Ochrony Kolei, nie jest tw Kołobrzegu potrzebny.

 

Komentarze

DJ abeł
Do "Naciągnięta"- następnym razem głośno krzycz "łapać złodzieja" skoro złapał bagaż i uciekł
2018-08-01 20:22:24
Securyty
Proszę Państwa, na dworcu PKP Szczecin Dąbie przy płocie za nielegalnym postojem taksówek taksówkarze urządzili sobie wysypisko śmieci. Worki z opadami ustawiane są wzdłuż płotu przylegającego do peronu pierwszego za windą,wizawi parking samochodowy niestrzeżony. Grozi to epidemią,Przecież jest realne zagrożenie pomorem świń.
2018-08-01 07:52:53
Naciagnieta
To trwa w Kołobrzegu juz kilka lat.bylismy tam ósmy raz i znowu było to samo.dopadł nas naciagacz,nie dał się dogonić,zlapal nasze bagaze i przegonił z malymi dziecmi az do kladki.potem zawolal 10 zl od bagazu i to nie koniec za taxi zalacilam 40 zl,a normalnie za busa z radmoru zaplacilismy 17 zl.mam nadzieje,ze im w gardle stana te pieniadze.bilet pkp mniej mnie kosztowal niz ta taksowka
2018-07-31 13:50:35
brosaczony
1' "PKP umywa ręce..." a co ma zrobić PKP na nie swoim terenie? Może jeszcze będą pilnować mojego ogródka działkowego, też jest 50m od terenów kolejowych. 2' Jak Pan Starosta chce posterunku to niech sypnie kasą, a nie robi sobie kampanię wyborczą za pieniądze PKP. 3' Od ochrony obywateli przed nożownikami jest Policja i Straż Miejska...
2018-07-31 10:46:51

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie