niedziela, 15 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > PKP odpowiada: Taksówkarska wojna na terenie miasta

PKP odpowiada: Taksówkarska wojna na terenie miasta

PKP odpowiada: Taksówkarska wojna na terenie miasta
Data publikacji: 2018-07-31 06:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:16
Wywietleń: 8929 340961

Po incydencie, do jakiego doszło na początku czerwca w bezpośrednim sąsiedztwie kołobrzeskiego dworca kolejowego, starosta Tomasz Tamborski zwrócił się do PKP z prośbą o uruchomienie w kurorcie posterunku Straży Ochrony Kolei.

Przypomnijmy, że jeden z taksówkarzy ugodził nożem mężczyznę, który jego zdaniem prowadził konkurencyjną działalność niezgodnie z zasadami współżycia społecznego. Krewki taksówkarz trafił za kratki, a poszkodowany z niegroźnymi jak się na szczęście okazało obrażeniami, do szpitala. Incydent nie zakończył oczywiście taksówkarskiej wojny. Polowanie na pasażerów wysiadających z pociągu nadal trwa, choć zdaniem PKP problemu z naruszaniem porządku publicznego nie ma.

– Do opisanego zdarzenia doszło na przystanku, który znajduje się ok. 50 m od dworca kolejowego. Tam też odbyła się interwencja policji oraz pogotowia ratunkowego. To teren należący do miasta. Dworzec kolejowy objęty jest usługą ochrony osób i mienia, jednak usługa ta nie dotyczy terenów, które nie należą do PKP S.A. – umywa ręce w specjalnie wydanym oświadczeniu rzecznik prasowy PKP S.A. Michał Stilger.

W dalszej części przesłanego do naszej redakcji oświadczenia rzecznik zapewnia, że PKP dokłada wszelkich starań, aby pasażerowie kolei i pozostali użytkownicy dworców czuli się komfortowo i bezpiecznie. Z treści pisma wynika, że patrole SOK są obecne na kołobrzeskim dworcu średnio 6 razy w tygodniu. Zdaniem starosty kołobrzeskiego, to nie wystarcza. Włodarz powiatu chce – tak jak napisaliśmy na wstępie – aby w Kołobrzegu uruchomiony został stały posterunek Straży Ochrony Kolei. Na pismo przesłane w tej sprawie do PKP spółka odpowiedziała, że takiego rozwiązania nie przewiduje.

„Ilość i rodzaj zarejestrowanych zdarzeń w rejonie stacji Kołobrzeg nie odbiega od ilości zdarzeń zaistniałych na innych stacjach podobnej przepustowości. W związku z powyższym utworzenie nowego Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kołobrzegu, w odległości ok. 40 km od Posterunku Straży Ochrony Kolei w Koszalinie, wygeneruje wzrost kosztów niezbędnej w tym zakresie obsługi administracyjnej, nie przyczyniając się równocześnie do zwiększenia ilości patroli we wskazanym rejonie” – tłumaczy swoją decyzję spółka PKP S.A. ©℗

(pw)

Fot. Artur Bakaj

Na zdjęciu: Dworzec w Kołobrzegu. PKP twierdzi, że do niebezpiecznego incydentu doszło na terenie miasta, a posterunek Straży Ochrony Kolei, nie jest tw Kołobrzegu potrzebny.

 

Komentarze

DJ abeł
Do "Naciągnięta"- następnym razem głośno krzycz "łapać złodzieja" skoro złapał bagaż i uciekł
2018-08-01 20:22:24
Securyty
Proszę Państwa, na dworcu PKP Szczecin Dąbie przy płocie za nielegalnym postojem taksówek taksówkarze urządzili sobie wysypisko śmieci. Worki z opadami ustawiane są wzdłuż płotu przylegającego do peronu pierwszego za windą,wizawi parking samochodowy niestrzeżony. Grozi to epidemią,Przecież jest realne zagrożenie pomorem świń.
2018-08-01 07:52:53
Naciagnieta
To trwa w Kołobrzegu juz kilka lat.bylismy tam ósmy raz i znowu było to samo.dopadł nas naciagacz,nie dał się dogonić,zlapal nasze bagaze i przegonił z malymi dziecmi az do kladki.potem zawolal 10 zl od bagazu i to nie koniec za taxi zalacilam 40 zl,a normalnie za busa z radmoru zaplacilismy 17 zl.mam nadzieje,ze im w gardle stana te pieniadze.bilet pkp mniej mnie kosztowal niz ta taksowka
2018-07-31 13:50:35
brosaczony
1' "PKP umywa ręce..." a co ma zrobić PKP na nie swoim terenie? Może jeszcze będą pilnować mojego ogródka działkowego, też jest 50m od terenów kolejowych. 2' Jak Pan Starosta chce posterunku to niech sypnie kasą, a nie robi sobie kampanię wyborczą za pieniądze PKP. 3' Od ochrony obywateli przed nożownikami jest Policja i Straż Miejska...
2018-07-31 10:46:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie