wtorek, 25 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > PiS: „Rząd proponuje nauczycielom dobry układ”

PiS: „Rząd proponuje nauczycielom dobry układ”

PiS: „Rząd proponuje nauczycielom dobry układ”
Data publikacji: 2019-04-11 14:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-14 08:50
Wywietleń: 2043 385310

Szczecińscy politycy Prawa i Sprawiedliwości przekonują, że rozwiązanie, jakie zaproponował strajkującym nauczycielom rząd, jest dobre i dla nauczycieli, i dla reszty społeczeństwa. Uważają też, że prezydent naszego miasta powinien zwiększyć pensje pracownikom oświaty. 

Radny rady miasta Dariusz Matecki przywołuje kilka zachowań protestujących, które są jego zdaniem niewłaściwe: komentarz jednej z nauczycielek, która w TVN powiedziała: "Nie dopuścić uczniów, nie klasyfikować ich, nie wydawać świadectw", piosenkę uczestników strajku ze słowami: "Kochany łamistrajku, nasz drogi kolego, od dziś lekki ostracyzm, chyba wiesz dlaczego" czy szpaler nauczycieli ubranych na czarno witający osoby, które pomogły w przeprowadzeniu egzaminów.

- Nie możemy dopuszczać do takich sytuacji, bo to jest budowanie wielkiego podziału wśród nauczycieli, który będzie trwał niestety wiele lat - ocenia radny. - Jak mają potem razem pracować, kiedy jedni drugich nazywają łamistrajkami? Szef ZNP pan Broniarz stwierdził, że przygotowanie pedagogiczne może mieć nawet pedofil. Stwierdził to, aby zdyskredytować tych pedagogów, którzy zasilili komisje egzaminacyjne. Strajk jest upolityczniony. Nauczyciele nie protestowali w czasie rządów PO, gdy zarobki przestały rosnąć w porównaniu do średniej płacy. Dopiero za rządów PiS rosną. Nie protestowali, gdy ponad 40 tysięcy nauczycieli zostało zwolnionych za rządów PO, gdy prawie tysiąc szkół zostało zamkniętych.

Małgorzata Jacyna - Witt, przewodnicząca klubu PiS w sejmiku zachodniopomorskim, apeluje do nauczycieli, aby "nie konfliktowali się tak okrutnie", bo napięcie między strajkującymi a niestrajkującymi nauczycielami będzie miała negatywny wpływ na młodzież.

- Rząd proponuje bardzo dobry układ dla nauczycieli, mianowicie podwyżki do 2023 roku ze zwiększoną liczbą godzin pracy - dodaje. - Nie wszyscy nauczyciele pracują 40 godzin, wiemy o tym doskonale. Nikt mi nie powie, że 40 godzin w tygodniu pracuje nauczyciel wuefu czy że nauczyciele muszą się bardzo przygotowywać do lekcji w klasach od 1 do 6, gdzie uczą tego samego materiału, którego nauczyli się na studiach. Zwiększenie liczby godzin do 22 lub 24 jest rozwiązaniem znakomitym dla nauczycieli, którzy w ciągu 4 lat zyskają ponad 2 tysiące złotych.

Ponadto politycy prawicy uważają, że szczeciński magistrat powinien podnieść pensje nauczycielom. I przygotowują projekt uchwały w tej sprawie, którą przedstawią na najbliższej sesji rady miasta.

- Inne miasta to zrobiły, między innymi Warszawa - informuje radny Marcin Pawlicki. - Nie ma co wkładać głowy w piasek jak struś czy chować się jak myszka pod miotłą, trzeba zabrać w końcu głos.

Zdaniem PiS-u wynagrodzenie pracowników szczecińskiej oświaty mogłoby zostać zwiększone poprzez dodatek funkcyjny lub wychowawczy.©℗

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: (od lewej na pierwszym planie) O strajku nauczycieli mówili Dariusz Matecki, Marcin Pawlicki i Małgorzata Jacyna-Witt.

Komentarze

Ja
Nie nie .Prosimy również o podwyżkę płacy minimalnej.
2019-04-14 00:39:35
Lord
Nauczyciele wogle nie są potrzebni bo do czego. Każdy może sobie poszukać w góglu co chce i wystarczy. Chodzenie do szkoły to strata czasu, tyle tylko że można się powygłopiać. Matura to bzdura, ja nie zdawalem a żyje tak że mi wszystcy zazdroszczom.
2019-04-12 15:00:06
POKO-nywanych... za-KOD-owany PrO-test
To nic innego, jak PO-dkladanie oraz "Wy-glupia-nie" i Nauczycieli... by Prawica "ew. prze-grala" nadchodzace Wybory ? A wiec: i w Szkolach powinien obowiazywac szkolny Dlugo...PiS !!
2019-04-11 22:59:17
do @ Mnich
- nie musi, w "demokracji liberalnej" (kapitaliźmie) każdy ma szansę wyjechać i szukać sobie pracy, albo przekfalikować się na "strzyżenie psów"! Może także siedzieć na kasie. Nauczyciele z Bronoarzem przegięli pałę biorąc na zakładników młodzież szkolną i uczestniczą w "totalnej" akcji "strząsania szarańczy". Na jesieni dostaniecie rachunek.
2019-04-11 22:46:56
Myśl
Panie Matecki, nauczycieli dzieli i cały czas dyskredytuje Pana rząd i podległy mu związek Solidarność. Mówi Pan nieprawdę, że nauczyciele nie protestowali za rządów PO-PSL. Pani Jacyno-Witt, negatywny wpływ na dzieci i młodzież to ma deforma szkolnictwa Pani partii, przez co cofnęło się na poziom z czasów PRL. Panie Pawlicki, głowę w piasek chowa prezes Pana partii, który niby nie widzi, że obciążył budżet (nasz) swoją wyborczą partyjną 'piątką' i dlatego nie ma na podwyżki dla nauczycieli. Szczególną bezczelnością jest spychanie na samorząd tych podwyżek. Może faktycznie lepiej niech się Państwo schowają pod miotłą.
2019-04-11 22:13:48
Quistorp
Zaczną od koszmarka. 1)..[Szczecińscy politycy Prawa i Sprawiedliwości przekonują, że rozwiązanie, jakie zaproponował strajkującym nauczycielom rząd, jest dobre i dla nauczycieli, i dla reszty społeczeństwa. Uważają też, że prezydent naszego miasta powinien zwiększyć pensje pracownikom oświaty. ]...ale prawie czterdzieści lat temu. ....'Szczecińscy politycy PZPR przekonują, że rozwiązanie, jakie zaproponował strajkującym stoczniowcom rząd, jest dobre i dla stoczniowców i dla reszty społeczeństwa. Uważają też, że prezydent naszego miasta powinien zwiększyć pensje pracownikom gospodarki morskiej " 2) Do wypowiedzi organizacjo politycznej nie należy używać za tło wizerunek ratusza ( Urzędu Miasta) to nadużycie. Za tło należało wybrać siedzibę swojej organizacji przy Mickiewicza i swoje logo.
2019-04-11 22:01:58
Adam
Za sprawę z nauczycielami PiS stracił mój głos
2019-04-11 21:37:35
Bartek
Nauczyciele to banda rutyniarzy, 18h etat, po trzech latach stażu nic się już nie przygotowują, tylko klasówki sprawdzić raz w miesiącu lub dwa, najlepiej test ABCD, albo dać studentowi za 50zl. Wyniki mają najczęściej tragiczne, matematyka dno i bąbelki, uczniowie biorą na potęgę korki bo tak potrafią tłumaczyć fachowcy po studiach. Od 30 lat mało zarabiają to po jakiego grzyba szli na studia, a może szli np na historię bo się na prawo nie dostali, na matematyce marzyli o pracy na uczelni ale na marzeniach się skończyło, i przedsiębiorcy mają za tą miernotę płacić?Bo nikt inny nie wkłada do budżetu tylko przedsiębiorcy i ludzie których zatrudniaja. Reszta tylko czerpie. Zacznijcie nagrywać lekcje i robić audyt jak uczą i od tego płacić ekstra albo wręcz wyrzucać z zawodu. Dzień świra.
2019-04-11 20:11:20
Filipinka
Szczyt bezczelności „pic-owców”. Najpierw zwróćcie do budżetu miasta 68 mln zł, które samorząd wydał na przygotowanie szkół i przedszkoli do deformy pic-owakiej szczeżuji.
2019-04-11 19:41:17
@pajo
W roku szkolnym 2018/2019 jest 4,9 mln uczniów i 1,4 mln przedszkolaków. Nauczycieli zatrudnionych jest 700 tys., w tym 85% na pełny etat. Nie można zakłamywać, a wyliczenie ilu uczniów/przedszkolaków wypada na nauczyciela nie jest oczywiste. Nauczyciele ograniczyli swoje żądania, ale rząd nie chce z nimi rozmawiać, tylko narzucić to, co podpisała Oświatowa Solidarność, czyli podwyżka zasadniczego wynagrodzenia o 5% od stycznia i 9,6% od września. To podwyżka dla nauczycieli, bo Solidarność solidarnie ma w nosie resztę pracowników oświaty. Na koniec 2018 wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli to BRUTTO: stażysta - 2417 zł, kontraktowy - 2487 zł, mianowany - 2824 zł, dyplomowany - 3317 zł.
2019-04-11 19:03:30
"00"
może lepiej zajmijcie się śmieciami i krzywymi chodnikami?
2019-04-11 18:32:45
pajo
Nawet studiując ekonomię socjalizmu uczono co to jest budżet i jak powstaje i kto z niego bierze "kase". 4,5mln uczni i 0,7mln nauczycieli (GUS) to 7 dzieciaków ma jednego wybitnego co to chce 1 kzł. natychmiast!!! Dla czego wybitni dziennikarze nie napiszą lecz robią foto Wiośnie. Jednego taka żałość wzięła po wycince drzew na WP że płacz - nie może się powiesić na trzeźwo bo wszystko przez w pisdu powalone.
2019-04-11 18:07:45
Mnich
To niech Pani Jacyna-Witt pójdzie do szkoły i niech popracuje z jeden rok za te pieniądze,które tak chwali i za rok porozmawiamy. Na czym ta Pani się nie zna? Jest kompetentna we wszystkim co może dać jej trampolinę. Zapraszamy do szkoły - niech tam się wykaże swymi wszechstronnymi kompetencjami.
2019-04-11 17:40:59
Woźny
Politycy miejscy ( ale nie tylko ) niech nie wypowiadają się w kwestiach płacowych za nauczycieli i niech nie porządkują im domowego budżetu.Głosić populizm i uprawiać polityczną hucpę na potrzeby partii może każdy.To jest protest w sprawie godnego wynagrodzenia za pracę a nie o jałmużnę.Jak widać na załączonych foto z konferencji,najbardziej wiele do powiedzenia mają Ci którzy z edukacją nie mają kompletnie nic wspólnego a dzięki której udało im się nie wylądować na marginesie społecznym.Wobec tego zamilczcie i nie uprawiajcie demagogii tylko dlatego,że wasz wódz tak wam nakazuje bo tym samym szkodzicie swoim dzieciom i skazujecie je na deficyt wiedzy,a może i analfabetyzm.
2019-04-11 16:40:55
Emka
Glupimi można sterować,to po co edukacja a ci przemadrzali rodzie niech sobie sami uczą dzieci i basta
2019-04-11 16:36:24
jab
Kochany panie Grzegorzu, czy mamy zawiesić strajk ? - pyta p.Broniarz. Kochany Grzegorz odpowiada - nie ! I nadal trwa ta hucpa, choć rząd nauczycielom zaproponował na 2019 rok 15 % podwyżki. Jeżeli nauczyciel zarabia średnio 3000-3500 zł tzn. że otrzyma około 450 -500 zł podwyżki. Ja dostałem 120 zł i jestem zadowolony, a oni chcą więcej i więcej i więcej..... .
2019-04-11 16:30:24
Do komunistów i złodzieji z PO i SLD.
Do 2015 roku byliście u władzy 23 lata w III RP. Dlaczego nie daliście podwyżki nauczycielom ? Kłamaliście , że : " piniędzy nie ma i nie będzie ". Kradzieże VAT to ponad 250 miliardów złotych ukradzionych z kasy państwa. Dlatego teraz zamknijcie się i nie podpuszczjcie Polaków na siebie. A ponieważ lubicie donosić na Polskę to donieście Timmermansowi , że PIS znęca się nad nauczycielami.
2019-04-11 16:24:49
Gars
Matecki jest żenujący.
2019-04-11 16:22:43
@kibic
ja tez jestem za tym ze trzeba ograniczac wydatki budzetowe. zaczalbym od twojego stadionu
2019-04-11 15:59:08
Rodzic
Szkoły publiczne trzeba będzie pozamykać, bo nie będzie miał kto uczyć za takie pensje, zostaną płatne prywatne. Chyba o to rządowi chodzi, będą oszczędności. W szkołach bezpłatnych dla biedoty będzie poziom jak w USA. Czy dzieci polityków uczą się w państwowych szkołach?
2019-04-11 15:46:41
mdm
A gdzie niedawna gwiazda PiS-u, niejaki Niburski? Widać, że w klepaniu głupot zastąpił go Matecki.
2019-04-11 15:45:11
Austin
Matecki. Lepiej jak twój prezio da świniom i krowom, co? W spółkach rozdajecie miliardy swoim. Może niech nauczyciele pójdą do stoczni prom budować? Spytaj kumpla co stoi obok gdzie jest prom który "otwierał" dwa lata temu z matołuszkiem!!!
2019-04-11 15:22:36
Apel
Pisowcy przestańcie konfliktowac nauczycieli i przedstawcie im wreszcie uczciwe propozycje
2019-04-11 15:13:48
Szczecinianin
No po prostu polityczna śmietanka miasta, eksperci od wszystkiego. A może byście tak spróbowali czegoś nowego, na przykład uczciwej pracy?
2019-04-11 15:08:35
Urszula Kalczyńska
Co jeszcze można zrobić, aby zniechęcić do zawodu nauczyciela? A jeśli nie wytrzymają i odejdą do innych zawodów?
2019-04-11 15:04:58
A JAK TAM PRZEWODNICZĄCA ZNP
Rura jej mięknie? Bo może głupiutkie nauczycielątka spytają o wypłaty.
2019-04-11 15:02:39
KENNY
Matecki pisowski hejterze morda krótko buraku
2019-04-11 14:59:56
Dominik
Jechać z nauczycielami. Doooooobrze!
2019-04-11 14:50:52
janek bury
WSZystkie decyzje zapadaja w gabinecie ,,grzegorza znisze-schetino''broniarz to marionetka wrekach szetyny i wlodzimierza ilicza cimoszki.
2019-04-11 14:42:30
znudzony
Wydać gamoniom tępe maczety, żeby się nie pozabijali.
2019-04-11 14:26:36
kibic
żadnych podwyżek dla tych KODziarzy!!! jak ktoś wykorzystuje dzieci do swoich interesów jest ostatnią świ... a to robią nauczyciele.nie chą reformować programu nauczania itp. tylko dla siebie KASĘ.jak ktoś ich popiera to niech na ich rzecz zrzeknie się 500+ czy innych dodatków z budżetu państwa.są tacy chętni,żeby pomóc ,,biednym" nauczycielom???
2019-04-11 14:26:33
Szlus
Żołnierzyki satrapy