Środa, 04 października 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Piknik nad Odrą w rytmie flamenco

Data publikacji: 06 maja 2016 r. 15:49
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:53
Piknik nad Odrą w rytmie flamenco
 

W sobotę rozpoczyna się dwudniowy 11. już Piknik nad Odrą a w jego ramach jubileuszowe 25. Targi Turystyczne Market Tour. Na szczecinian i turystów będzie czekało mnóstwo atrakcji i przysmaków, zwłaszcza regionalnych.

Obok Niemiec, Czech i Węgier, w tym roku atrakcyjnie zaprezentuje się Hiszpania. - Przedstawi się aż 10 hiszpańskich regionów - podkreśliła na konferencji prasowej Małgorzata Lis, dyrektorka Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Program urozmaicą pokazy flamenco.

- Specjalnym obszarem będzie Strefa Globtrotera. W tym roku gośćmi będą Przemek Kossakowski, który zachęci nas do nietypowych podróży. Przyjedzie też Arkady Paweł Fiedler - zachęcała dyr. Lis.

Wojciech Heliński, prezes Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Turystyki, wyliczał: - wystawcami będą najbliższe nam miasta i regiony: Pojezierze Drawskie, Kołobrzeg, Barlinek, Stepnica, Stargard, powiat łobeski, gmina Goleniów. Pokażą swoje najciekawsze perełki. 

- Jubileusz Market Tour-u uczcimy wielkim tortem w sobotę o godz. 14. Zaraz po oficjalnym otwarciu imprezy zostaną pokrojone pierwsze porcje smakołyku. Tort podzielimy na tysiąc porcji - powiedział W. Heliński. 

Wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa mówił o piknikowych kulinariach. - Żołądek nie powinien być pusty - stwierdził. - W Zachodniopomorskiej Alei Smaków będzie 15 naszych producentów żywności. Pokażemy to co mamy najlepsze.

Dyrektorka MTS zaznaczyła, że Piknik będzie także żył na wodzie, gdyż odbędzie się wyścig ósemek wioślarskich. Będzie można popłynąć tramwajem wodnym lub wynająć motorówkę. Będzie też Strefa Wędkarza. (więcej: www.pikniknadodra.pl). 

My zaś przypominamy kierowcom, że w związku z Piknikiem nad Odrą, będą utrudnienia w ruchu. Szczegóły: http://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/piknik-nad-odra-i-zmiany-na-ulicach/

(kl)

Na zdjęciu: - Jubileusz Market Tour-u uczcimy wielkim tortem - poinformował Wojciech Heliński (pierwszy z lewej). Po prawej: Małgorzata Lis i Jarosław Rzepa.

Fot. Marek Klasa

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA