środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Piknik nad Odrą w rytmie flamenco

Piknik nad Odrą w rytmie flamenco

Piknik nad Odrą w rytmie flamenco
Data publikacji: 2016-05-06 15:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 944 132441

W sobotę rozpoczyna się dwudniowy 11. już Piknik nad Odrą a w jego ramach jubileuszowe 25. Targi Turystyczne Market Tour. Na szczecinian i turystów będzie czekało mnóstwo atrakcji i przysmaków, zwłaszcza regionalnych.

Obok Niemiec, Czech i Węgier, w tym roku atrakcyjnie zaprezentuje się Hiszpania. - Przedstawi się aż 10 hiszpańskich regionów - podkreśliła na konferencji prasowej Małgorzata Lis, dyrektorka Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Program urozmaicą pokazy flamenco.

- Specjalnym obszarem będzie Strefa Globtrotera. W tym roku gośćmi będą Przemek Kossakowski, który zachęci nas do nietypowych podróży. Przyjedzie też Arkady Paweł Fiedler - zachęcała dyr. Lis.

Wojciech Heliński, prezes Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Turystyki, wyliczał: - wystawcami będą najbliższe nam miasta i regiony: Pojezierze Drawskie, Kołobrzeg, Barlinek, Stepnica, Stargard, powiat łobeski, gmina Goleniów. Pokażą swoje najciekawsze perełki. 

- Jubileusz Market Tour-u uczcimy wielkim tortem w sobotę o godz. 14. Zaraz po oficjalnym otwarciu imprezy zostaną pokrojone pierwsze porcje smakołyku. Tort podzielimy na tysiąc porcji - powiedział W. Heliński. 

Wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa mówił o piknikowych kulinariach. - Żołądek nie powinien być pusty - stwierdził. - W Zachodniopomorskiej Alei Smaków będzie 15 naszych producentów żywności. Pokażemy to co mamy najlepsze.

Dyrektorka MTS zaznaczyła, że Piknik będzie także żył na wodzie, gdyż odbędzie się wyścig ósemek wioślarskich. Będzie można popłynąć tramwajem wodnym lub wynająć motorówkę. Będzie też Strefa Wędkarza. (więcej: www.pikniknadodra.pl). 

My zaś przypominamy kierowcom, że w związku z Piknikiem nad Odrą, będą utrudnienia w ruchu. Szczegóły: http://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/piknik-nad-odra-i-zmiany-na-ulicach/

(kl)

Na zdjęciu: - Jubileusz Market Tour-u uczcimy wielkim tortem - poinformował Wojciech Heliński (pierwszy z lewej). Po prawej: Małgorzata Lis i Jarosław Rzepa.

Fot. Marek Klasa

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie