Poniedziałek 29 listopada 2021r. 
REKLAMA

Pierwszy taki festiwal w Domu Pomocy Społecznej [GALERIA]

Data publikacji: 2018-09-05 23:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:19
Pierwszy taki festiwal w Domu Pomocy Społecznej
W Domu Pomocy Społecznej Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej odbył się Pierwszy Integracyjny Festiwal Bajek. Fot. Ryszard Pakieser  

To był sentymentalny powrót do lat dzieciństwa! W Domu Pomocy Społecznej Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej odbył się w środę Pierwszy Integracyjny Festiwal Bajek. Ogród tej placówki przez cały dzień należał do wróżek, elfów, księżniczek, krasnali, wypełniła go radosna zabawa i błogie wspomnienia.

Szczeciński DPS gościł u siebie przedstawicieli 19 zaprzyjaźnionych i współpracujących placówek pomocy społecznej z naszego województwa. Ich podopieczni z fantazją odpowiedzieli na zaproszenie, stawiając się w bajkowych przebraniach i prezentując krótkie artystyczne występy, które wszystkich przeniosły w świat bajek. Najmłodszymi gośćmi festiwalu były przedszkolaki, najstarszym zaś 93-letnia pani Krystyna, uczestniczka zajęć w Dziennym DPS przy ul. Ściegiennego. Pani Krystyna pojawiła się w przebraniu babci Czerwonego Kapturka. Wybrała tę opowieść, bo ceni wartości przekazywane w starych bajkach i prawdę, że dobro zawsze wygrywa, a miłość pokona wszystko.

– W dzieciństwie bardzo lubiłam też bajkę o Kopciuszku, o sierotce Marysi, Śpiącej Królewnie – wspomina. – Bajki zawsze były mi bliskie, bo życie oddałam wychowaniu dzieci. Teraz mam sześcioro wnucząt i dziesięcioro prawnucząt. To wielkie szczęście.

Anna Strzelczyk, zastępca dyrektora DPS przy ul. Romera i gospodarz imprezy, przywitała gości w przebraniu dobrej wróżki. Pracownicy placówek także pokazali się we wspaniałych baśniowych kostiumach.

– Starsi ludzie bardzo lubią bajki – mówi A. Strzelczyk. – Mieliśmy tego dowód już w ubiegłym roku, kiedy zorganizowaliśmy podobną imprezę dla naszych mieszkańców. Ta formuła zabawy tak się wszystkim spodobała, że postanowiliśmy ją rozszerzyć i w tym roku zaprosić wszystkich na festiwal. Mam nadzieję, że pomysł się przyjmie i stanie się u nas cyklicznym wydarzeniem.

Dla uczestników imprezy przygotowano statuetki i dyplomy. Trzeba dodać, że data spotkania nie jest przypadkowa – 5 września to Dzień Postaci z Bajek. Zabawie patronował „Kurier Szczeciński”. ©℗

(gan)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Obserwator
2018-09-07 07:39:44
Chyba nie ma z czego i za co rozliczyć. To tylko tak było żeby opluć i przykryć niekompetencje nowej Pani Dyrektor. Najlepiej się ocenia tych którzy nie mogą się bronić. A teraz a kuku :)trzeba pracować na własne nazwisko i nie jest łatwo. Zobaczymy za pół roku, już się nie da wszystkiego zrzucić na poprzedników. Brak klasy zawsze wyjdzie.
Pracownik
2018-09-07 07:21:04
Jak można robić takie rzeczy. Z ludzi starszych co zrobiono. Czy nikt tego nie widzi. W tym domu jest ponad 200 osób leżących. Przebrani ok 10 i robi się imprezę z przedszkolami. Czemu ma to służyć i komu . Jet to obrażanie starszych ludzi. Nowa dyrektor to do przedszkola a nie tu. Chodz pewnie dla niej to wszystko jedno bo i tak widzi tylko biurko urzędnicze i administracje. Dramat !!!
;
2018-09-06 07:44:42
Strasznie smutne to i przygnębiające :(
mieszkaniec
2018-09-06 07:22:37
czy rozliczono już poprzedniego dyrektora i jego ekipę ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ