poniedziałek, 27 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pierwszy taki festiwal w Domu Pomocy Społecznej

Pierwszy taki festiwal w Domu Pomocy Społecznej [GALERIA]

Pierwszy taki festiwal w Domu Pomocy Społecznej
Data publikacji: 2018-09-05 23:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:53
Wywietleń: 1367 349459

To był sentymentalny powrót do lat dzieciństwa! W Domu Pomocy Społecznej Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej odbył się w środę Pierwszy Integracyjny Festiwal Bajek. Ogród tej placówki przez cały dzień należał do wróżek, elfów, księżniczek, krasnali, wypełniła go radosna zabawa i błogie wspomnienia.

Szczeciński DPS gościł u siebie przedstawicieli 19 zaprzyjaźnionych i współpracujących placówek pomocy społecznej z naszego województwa. Ich podopieczni z fantazją odpowiedzieli na zaproszenie, stawiając się w bajkowych przebraniach i prezentując krótkie artystyczne występy, które wszystkich przeniosły w świat bajek. Najmłodszymi gośćmi festiwalu były przedszkolaki, najstarszym zaś 93-letnia pani Krystyna, uczestniczka zajęć w Dziennym DPS przy ul. Ściegiennego. Pani Krystyna pojawiła się w przebraniu babci Czerwonego Kapturka. Wybrała tę opowieść, bo ceni wartości przekazywane w starych bajkach i prawdę, że dobro zawsze wygrywa, a miłość pokona wszystko.

– W dzieciństwie bardzo lubiłam też bajkę o Kopciuszku, o sierotce Marysi, Śpiącej Królewnie – wspomina. – Bajki zawsze były mi bliskie, bo życie oddałam wychowaniu dzieci. Teraz mam sześcioro wnucząt i dziesięcioro prawnucząt. To wielkie szczęście.

Anna Strzelczyk, zastępca dyrektora DPS przy ul. Romera i gospodarz imprezy, przywitała gości w przebraniu dobrej wróżki. Pracownicy placówek także pokazali się we wspaniałych baśniowych kostiumach.

– Starsi ludzie bardzo lubią bajki – mówi A. Strzelczyk. – Mieliśmy tego dowód już w ubiegłym roku, kiedy zorganizowaliśmy podobną imprezę dla naszych mieszkańców. Ta formuła zabawy tak się wszystkim spodobała, że postanowiliśmy ją rozszerzyć i w tym roku zaprosić wszystkich na festiwal. Mam nadzieję, że pomysł się przyjmie i stanie się u nas cyklicznym wydarzeniem.

Dla uczestników imprezy przygotowano statuetki i dyplomy. Trzeba dodać, że data spotkania nie jest przypadkowa – 5 września to Dzień Postaci z Bajek. Zabawie patronował „Kurier Szczeciński”. ©℗

(gan)

Fot. Ryszard Pakieser

Pierwszy taki festiwal w Domu Pomocy Społecznej Pierwszy taki festiwal w Domu Pomocy Społecznej Pierwszy taki festiwal w Domu Pomocy Społecznej Pierwszy taki festiwal w Domu Pomocy Społecznej Pierwszy taki festiwal w Domu Pomocy Społecznej Pierwszy taki festiwal w Domu Pomocy Społecznej Pierwszy taki festiwal w Domu Pomocy Społecznej Pierwszy taki festiwal w Domu Pomocy Społecznej Pierwszy taki festiwal w Domu Pomocy Społecznej Pierwszy taki festiwal w Domu Pomocy Społecznej Pierwszy taki festiwal w Domu Pomocy Społecznej Pierwszy taki festiwal w Domu Pomocy Społecznej Pierwszy taki festiwal w Domu Pomocy Społecznej Pierwszy taki festiwal w Domu Pomocy Społecznej

Komentarze

Obserwator
Chyba nie ma z czego i za co rozliczyć. To tylko tak było żeby opluć i przykryć niekompetencje nowej Pani Dyrektor. Najlepiej się ocenia tych którzy nie mogą się bronić. A teraz a kuku :)trzeba pracować na własne nazwisko i nie jest łatwo. Zobaczymy za pół roku, już się nie da wszystkiego zrzucić na poprzedników. Brak klasy zawsze wyjdzie.
2018-09-07 07:39:44
Pracownik
Jak można robić takie rzeczy. Z ludzi starszych co zrobiono. Czy nikt tego nie widzi. W tym domu jest ponad 200 osób leżących. Przebrani ok 10 i robi się imprezę z przedszkolami. Czemu ma to służyć i komu . Jet to obrażanie starszych ludzi. Nowa dyrektor to do przedszkola a nie tu. Chodz pewnie dla niej to wszystko jedno bo i tak widzi tylko biurko urzędnicze i administracje. Dramat !!!
2018-09-07 07:21:04
;
Strasznie smutne to i przygnębiające :(
2018-09-06 07:44:42
mieszkaniec
czy rozliczono już poprzedniego dyrektora i jego ekipę ?
2018-09-06 07:22:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Na jakie wydarzenie czekasz najbardziej?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie