Czwartek 29 września 2022r. 
REKLAMA

Pierwsze sekundniki w Koszalinie zamontowane

Data publikacji: 2017-11-18 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-26 14:45
Pierwsze sekundniki w Koszalinie zamontowane
Pierwsze sekundniki w Koszalinie pojawiły się na skrzyżowaniu ulic: Juliana Fałata i Melchiora Wańkowicza. Fot. Wiesław Miller  

– Szkoda, że jest ich tak mało – to pierwsze komentarze kierowców. Wola 7,5 tysiąca mieszkańców Koszalina, którzy w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 głosowali na projekt montażu sekundników na miejskich skrzyżowaniach ulic, doczekała się realizacji.

Pracownicy firmy Trafic ze Słupska zainstalowali i uruchomili urządzenia na sygnalizatorach świetlnych u zbiegu ulic: Juliana Fałata i Melchiora Wańkowicza.

– To nasz wielki dzień i spełnienie marzeń, a jeśli sekundniki się sprawdzą, to zaapelujemy do prezydenta, żeby było ich więcej – cieszył się Jakub Kowalik, radny miejski i jeden z pomysłodawców projektu obywatelskiego.

Wraz z Pawłem Mondroniem i Bartoszem Lisajem czekają na sugestie i opinie zmotoryzowanych koszalinian w sprawie wdrożonego sposobu na usprawnienie ruchu komunikacyjnego w Koszalinie.

Kolejne sekundniki pojawią się na dwóch skrzyżowaniach: 1 Maja/Zwycięstwa/Młyńska i 4 Marca/Zwycięstwa/Romualda Traugutta. Koszt inwestycji to 71,9 tys. zł.

Warto przypomnieć, że realizacja projektu była odroczona z powodu niepomyślnej interpretacji przepisów. Dopiero w maju 2017 r. Ministerstwo Transportu i Budownictwa wydało pozwolenia na montowanie urządzeń w Polsce. ©℗

(m)

Na zdjęciu: Pierwsze sekundniki w Koszalinie pojawiły się na skrzyżowaniu ulic: Juliana Fałata i Melchiora Wańkowicza.

Fot. Wiesław Miller

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

(-
2019-07-26 14:31:01
A w Szczecinie demontują

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA