piątek, 19 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pierwsze Regaty Wiosenne za nami

Pierwsze Regaty Wiosenne za nami

Pierwsze Regaty Wiosenne za nami
Data publikacji: 2018-04-16 19:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:38
Wywietleń: 727 323181

To były dwa dni pełne emocji, morderczej walki i ogromnej dawki sportowej rywalizacji. W pierwszych Regatach Wiosennych wystartowało 56 zawodników z Goleniowa, Koszalina, Mrzeżyna i Szczecina, którzy zmierzyli się ze sobą w 6 wyścigach.

Miłośnicy wody rywalizowali ze sobą na Jeziorze Dąbie. Pogoda ich nie rozpieszczała. Pierwszego dnia zmagali się z sinym wiatrem, zaś drugiego świeciło słońce i rywalizowali przy słabym wietrze. Regaty Wiosenne zostały rozegrane w klasach Optimist, Laser (4,7, Radial, Standard), 505 oraz Techno.

W klasie Optimist grupie A zwyciężyli Joanna Cymerman i Jeremi Dąbrowski z UKS Banim Goleniów, zaś w grupie B Adrian Majdosz z UKS Barnim Goleniów i Patrycja Chiniewicz z MUKŻ Bałtyk Mielno.

W klasie Laser 4,7 zwyciężyli Filip Miłoszewski z UKS Barnim Goleniów i Katarzyna Miłoś z Centrum Żeglarskiego, natomiast w Laser Radial zwycięzcy to Maksymilian Cymerman z UKS Barnim Goleniów i Katarzyna Król z Centrum Żeglarskiego.

W klasie Laser standard pokonał wszystkich Michał Maciaszczyk ze Szczecina, zaś Deska z żaglem należała do Jakuba Gużleckiego z Centrum Żeglarskiego.

Organizatorem Regat Wiosennych było Centrum Żeglarskie i Zespół Szkół nr 5 w Szczecinie.

(k)

Fot. Tomasz Seidler - Centrum Żeglarskie

Pierwsze Regaty Wiosenne za nami Pierwsze Regaty Wiosenne za nami Pierwsze Regaty Wiosenne za nami Pierwsze Regaty Wiosenne za nami Pierwsze Regaty Wiosenne za nami

Komentarze

Organizacja...
Organizacja wydarzenia pozostawała wiele do życzenia. Przede wszystkim panował chaos jeżeli chodzi o wyniki - błędnie zapisane nazwiska, źle zanotowane wyniki, przypisywanie zawodnikom DNF gdy w rzeczywistości ukończyli dany start w regulaminowym czasie... Jedna z osób odpowiedzialna za trzymanie porządku nad wynikami była bardzo niemiła i dopiero po interwencji trenera udało się poprawić wyniki. Największą farsą były nagrody. Część z nich stanowiły gadżety, które zostały wyprodukowane na potrzeby poprzednich edycji Tall Ship Races (m.in. naklejki z TTSR 2013). I teraz powstaje pytanie - jak te nagrody zostały potraktowane w zakresie ich finansowania z budżetu miasta, skoro zostały pobrane z magazynu, a nie kupione specjalnie na regaty? O wiele lepiej, ciekawiej i bardziej rodzinnie wypadły regaty sprzed tygodnia, zorganizowane przez Klub Sportowy Dobra Marina. O nich też wypadałoby napisać na łamach Kuriera.
2018-04-17 09:35:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pokaz pierwszej pomocy na wodzie
Wodowanie pierwszego bezzałogowca
Powstaje Morskie Centrum Nauki
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy liczniki czasu światła sprawdzają się na szczecińskich skrzyżowaniach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy