piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pierwsze kilometry w tym roku

Pierwsze kilometry w tym roku

Pierwsze kilometry w tym roku
Data publikacji: 2017-01-14 16:55
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:15
Wywietleń: 1130 200761

W pobliżu Szczecina i Goleniowa powstaną kolejne trasy rowerowe. Trwają procedury przetargowe na zagospodarowanie wałów przeciwpowodziowych nad jeziorem Dąbie, Iną i Zalewem Szczecińskim.

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie wyłania wykonawców, którzy zaprojektują i wybudują szlaki dla jednośladów biegnące wzdłuż rzeki Chełszcząca i jeziora Dąbie oraz wałem przeciwpowodziowym nad Iną, wałem Skoszewo i Skoszewo-Czarnocin.

Dzięki wykonaniu tych dróg możliwy ma być komfortowy, turystyczny przejazd rowerem od Załomia w kierunku Lubczyny, Czarnocina, Stepnicy, Recławia. Nowa ścieżka będzie mieć szerokość 2,5 metra i nawierzchnię szutrową. Budowę i utrzymanie odcinka biegnącego po wale przeciwpowodziowym sfinansuje urząd marszałkowski.

Wykonawcy, którzy podpiszą umowy na realizację tych dwóch projektów zobowiążą się do wybudowania kilkukilometrowych fragmentów dróg jeszcze w tym roku. Wykorzystanie wałów przeciwpowodziowych jako szlaki dla jednośladów umożliwia ustawa podpisana w 2014 przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Całość ma być gotowa do końca 2018 roku i będzie stanowić dopełnienie trasy wzdłuż Zalewu Szczecińskiego istniejącego już po niemieckiej stronie.

Tymczasem w szczecińskim magistracie trwają prace projektowe związane z budową i przebudową trasy rowerowej wzdłuż al. Wojska Polskiego, na odcinku od pl. Szarych Szeregów do ul. Kupczyka. Fazę realizacyjną zakłada się na lata 2018-2020 r. - Razem z inwestycją związaną z przebudową skrzyżowania ulic Miodowa, Wojska Polskiego, Kupczyka, Zegadłowicza, która zakłada m.in. budowę infrastruktury rowerowej wzdłuż ul. Kupczyka, powstanie spójny ciąg łączący z Gminą Dobra, która z kolei na swoim terenie planuje budowę infrastruktury rowerowej aż do ul. Sportowej - informuje Tomasz Loga, oficer rowerowy Szczecina.

(szymw)

Dzięki przebudowie wałów przeciwpowodziowych po polskiej stronie, objazd Zalewu Szczecińskiego ma być równie komfortowy jak u naszych zachodnich sąsiadów

fot. Szymon WASILEWSKI

   

Komentarze

oko
Mam nadzeję że projektantami tych ścieżek rowerowych nie będą partacze którzy zaprojektowali ścieżki na ul. Szybowcowej. Asfaltowa ścieżka jest tam naszpikowana licznymi poprzecznymi krawężnikami które wyznaczają wjazd do licznych posesji. Jest ich tak dużo że jazda tą trasą to istna trzęsionka. Te krawężnikowe zawalidrogi na asfaltowej ścieżce powinny być rozliczone przez prokuraturę bo jako zbędne i utrudniające jazdę elementy znacząco podniosły koszt budowy tej ścieżki. Oczywiście ktoś ten projekt zatwierdził i odebrał budowę.
2017-01-15 09:32:45
Gucio
Tylko patrzeć jak PiS przypisze sobie te zasługi.
2017-01-14 21:56:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy