Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Pierwsze kamienice wyremontowane

Data publikacji: 2017-07-09 12:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:44
Pierwsze kamienice wyremontowane
Oficyna kamienicy przy ul. Niemcewicza 35 z nową elewacją Fot. ZBiLK  

Nowe elewacje, ocieplenia i dachy w jedenastu kamienicach to pierwsze efekty tegorocznych remontów wykonywanych przez szczeciński Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych.  

Prace nad wykonaniem nowych elewacji i ociepleń ruszyły wiosną. Do tej pory zostały wykonane w budynkach położonych przy ulicach: Bogusława X 18, Krzywoustego 77, Krzywoustego 76, Krzywoustego 75, Niemcewicza 35 i Mazurskiej 44. To nie koniec prowadzonych tegorocznych prac nad rewitalizacją kamienic. Obecnie roboty prowadzone są w budynkach znajdujących się przy ulicy Firlika 48 oraz alei Papieża Jana Pawła II 8a. Również w tych budynkach zostaną wykonane ocieplenia i remonty elewacji. 

W ostatnim czasie ZBiLK zakończył również remonty dachów w pięciu kamienicach. Chodzi o budynki położone przy ulicach: Kościelnej 20, bł. Królowej Jadwigi 39, Kopernika 7 (oficyna), Bolesława Śmiałego 45 (oficyna), Krzywoustego 51 (oficyna).

– Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych na remonty szczecińskich kamienic w 2017 r. zaplanował 14 mln zł. To o 4 mln zł. więcej niż w roku ubiegłym. Budynki zyskają nowe dachy, ocieplenie, elewacje i instalacje. Kwota przeznaczona na remonty szczecińskich budynków jest systematycznie zwiększana. Dzięki dotacji z budżetu Gminy Miasta Szczecin w 2017 r. planowane jest wykonanie termomodernizacji oraz remontów elewacji w kilkunastu budynkach – informuje Marcin Nieradka, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa.

(p)

Na zdjęciu: Oficyna kamienicy przy ul. Niemcewicza 35 z nową elewacją

Fot. ZBiLK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ