czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pierwsza ofiara koronawirusa w naszym regionie

Pierwsza ofiara koronawirusa w naszym regionie

Pierwsza ofiara koronawirusa w naszym regionie
Data publikacji: 2020-03-26 09:10
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-27 13:34
Wywietleń: 2875 448983

W środę (25 marca) wieczorem w szpitalu wojewódzkim w Koszalinie zmarł starszy mężczyzna, mieszkaniec powiatu białogardzkiego. Bezpośrednim powodem śmierci 67-latka było ciężkie wirusowe zapalenie płuc, prawdopodobnie o etiologii COVID-19. Pacjent miał również choroby współistniejące.

Mężczyzna z powodu pogarszającego się stanu zdrowia został umieszczony na Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii lecznicy. Był hospitalizowany z powodu prawdopodobnego zakażenia koronawirusem, na co wskazywały objawy kliniczne, chociaż niejednoznaczny był wynik badania. Poza tym chory mieszkaniec powiatu białogardzkiego miał kontakt z osobą z potwierdzonym zakażeniem COVID-19.

Na oddziale obserwacyjno-zakaźnym lecznicy przebywa pięcioro pacjentów: czterech ze stwierdzonym laboratoryjnie zakażeniem koronawirusem, a piąta osoba czeka na wynik tych testów.

- Ich ogólny stan zdrowia jest dobry – poinformował w czwartek (26 marca) Cezary Sołowij, rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego w Koszalinie. ©℗

Tekst i fot. (m)

 

***

Wcześniejsza informacja

- Z przykrością informujemy, że zmarł pacjent hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie z powiatu białogardzkiego. Mężczyzna zakażony koronawirusem miał choroby współistniejące - poinformowała Małgorzata Kapłan z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Dodatkowo na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejny przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2. To kobieta w średnim wieku z powiatu koszalińskiego, izolowana w warunkach domowych, która wróciła z Anglii.

Łączna liczba potwierdzonych przypadków na terenie województwa na 26 marca (godz.8:00): 32. W tym jedna osoba zmarła.

(ip)

Fot.pixabay.com

Komentarze

@do@faza
Chate przewietrz.....
2020-03-26 13:33:47
do @ faza
Jedna pani z dużymi zębami na pewno to po_wiedzała co @ faza usłyszała "czy to prawda.." - jedna po_równywalna świnia napisała o "reżymie" i "reżymowej" służbie zdrowia; „Jestem w szpitalu pod świetną opieką”...Sławomir Nitras: „Jestem w szpitalu pod świetną opieką”.... PO_..b (Neumann) był już koronowirusem zarażony cz na proszku?
2020-03-26 12:55:19
faza
Czy to prawda, że w szpitalach przygotowane są miejsca dla tzw NIEZBĘDNYCH i ich rodzin ?! Czy ktoś wpadł na taki pomysł że wszystkie świnie są równe, ALE NIEKTÓRE RÓWNIEJSZE ?!
2020-03-26 11:45:09
Wawrzek
Redakcja powinna to przepuścić do wiadomości Szczecinian - to nie zakazane :https://www.youtube.com/watch?v=b5xlL-C53f8 wiedza ubogaca i chroni przed zlem.
2020-03-26 10:58:39

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie