Środa, 06 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Pieniądze na zielony Szczecin

Data publikacji: 03 kwietnia 2016 r. 18:00
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:49
Pieniądze na zielony Szczecin
 

Kolejny zielony przetarg z jedynie częściowym rozstrzygnięciem? Wszystko na to wskazuje.
Bowiem w kasie Szczecina brakuje nie tylko ponad 5,3 mln zł na konserwację i utrzymanie miejskich skwerów i parków, ale także kolejnych blisko 900 tysięcy zł na zieleń Cmentarza Centralnego i pozostałych szczecińskich nekropolii.

Od tygodni nie wiadomo, czy i skąd Zakład Usług Komunalnych weźmie pieniądze na rozstrzygnięcie głównego z zielonych przetargów (pn. Konserwacja i utrzymanie zieleni miejskiej w Szczecinie oraz pielęgnacja, wycinka oraz nasadzenia drzew i krzewów na terenach Gminy Miasto Szczecin - przyp. an). Miasto na ten cel zarezerwowało niespełna 7,4 mln złotych. Natomiast firmy działające w zielonej branży realny koszt utrzymania szczecińskich parków, zieleńców i przydrożnych trawników w bieżącym roku oszacowały na ponad 12,7 mln zł: różnica sięga - w zależności od rejonu Szczecina - od blisko 215 tysięcy do ponad 1,866 mln złotych (!).

Brak w kasie miasta w sięgający ponad 5,3 mln zł to skandal. A już na pewno nie drobiazg. Tym bardziej, że na tym nie kończy się finansowy krach w zieleni Szczecina. Oto kolejny z przetargów - jak zdołał ustalić „Kurier" - znalazł się w niemal identycznej patowej sytuacji, czyli bez rozstrzygnięcia. Tym razem na konserwację i utrzymanie zieleni Cmentarza Centralnego oraz pozostałych nekropolii komunalnych. Dlaczego? Także z powodu braku pieniędzy.

O ile bowiem ZUK na CC zarezerwował 1,07 mln zł, o tyle oferenci żądali za realizację tego kontraktu o blisko 777 tys. zł więcej. Podobnie jak za zieleń - utrzymanie i konserwację - na terenie pozostałych szczecińskich cmentarzy o ponad 100 tys. zł więcej od rezerwy ZUK, wynoszącej 312 tys. zł.©℗

Czytaj więcej w "Kurierze", kup e-wydanie.

A. NALEWAJKO

 

Przez brak pieniędzy w kasie miasta do tej pory nie wiadomo, jakie firmy będą się zajmowały pielęgnacją i utrzymaniem zieleni Szczecina - także  na Cmentarzu Centralnym oraz na terenach innych komunalnych nekropolii.
Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zieleń
2016-04-04 08:03:34
Bieta i Marian napisali już wszystko, więcej komentować nie trzeba.
Marian
2016-04-03 21:13:18
To zamiast frygi trzeba bylo wiecej drzew posadzic na pewno bardziej by sie przydaly w miescie!!!!
bieta
2016-04-03 19:37:35
Płaćmy jeszcze więcej urzędnikom, wypłacajmy im jeszcze wyższe nagrody za ich tzw. 'sukcesy', stawiajmy więcej fryg... Wkrótce w ogóle nie będzie pieniędzy dla miasta, urząd sam się wyżywi

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA