Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Pielgrzymka biegowa

Data publikacji: 25 lipca 2016 r. 11:26
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:10
Pielgrzymka biegowa
 

Jak informowaliśmy na wielkiej trasie z Polic do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży biegnie specyficzna pielgrzymka, składająca się z biegacza i rowerzysty. Uczestnicy, a jest ich 16 i wszyscy pochodzą z Polic, zmieniają się co pewien czas i pokonują trasę dniem i nocą.

Pielgrzymka - czwarta kolejna - wyruszyła w Policach spod pomnika Jana Pawła II, a honorowym starterem była kilkuletnia Klementynka. To właśnie w jej intencji pobiegła ostatnia z pielgrzymek, modląc się o pomyślny przebieg operacji. Jak widać na zdjęciu, dziecko czuje się bardzo dobrze i rozwija się dobrze.

Pielgrzymkę poprzedziła msza święta w kościele p.w. Św. Kazimierza Królewicza w Policach. Uczestnicy, biegnąc przez Szczecin w drodze do nadmorskiego Pustkowa, zatrzymali się przed figurą Jana Pawła II na Jasnych Błoniach i złożyli tam kwiaty.

Kolejnymi większymi miejscowościami na trasie będą: Gniezno, Częstochowa, Wadowice, Zakopane i Kraków podczas Światowych Dni Młodzieży.

Organizatorami tego wielkiego pielgrzymowania były urzędy miasta i gminy Police, Dekanat w Policach i Grupy Azoty Zakładów Chemicznych „Police”.

Tekst i fot. AG

Na zdjęciu: honorowym starterem pielgrzymki była Klementynka, która pierwsze metry tej wielkiej trasy pokonała w towarzystwie Władysława Diakuna, burmistrza miasta i gminy Police oraz Wiesława Kotarskiego - organizator i uczestnik biegu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ja proponuję...
2016-07-25 19:52:11
pielgrzymkę t r a m w a j o w ą... do Krakowa i z powrotem... Takiej jeszcze nie było...chyba...
Kamil
2016-07-25 12:00:12
Ciekawa inicjatywa, ale tę informację to pisał chyba jakiś stażysta. Czy nikt z redakcji portalu nie może zrobić korekty? Choćby przecinki powstawiać...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA