Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Pięknieją Gumieńce

Data publikacji: 14 listopada 2016 r. 22:52
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:20
Pięknieją Gumieńce
 

Pięknieje nam teren na Gumieńcach przy ulicach: Lwowskiej, Krakowskiej i Zbójnickiej. Teren dzielnicy, niegdyś zaniedbany, zaczyna tętnić życiem.

– Jeszcze w poprzedniej kadencji, gdy były możliwości pozyskania środków finansowych z Inicjatyw Społecznych, razem z ówczesnym przewodniczącym rady osiedla Romualdem Szmytem wystąpiliśmy o zagospodarowanie wolnego placu przy ulicy Lwowskiej na plac zabaw dla dzieci – powiedział działacz sportowy, trener i nauczyciel Henryk Laskowski, radny RO Gumieńce od czterech kadencji. – Po dużych staraniach i dzięki wysiłkom wielu osób powstał plac zabaw cieszący się dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców jako miejsce spotkań integracyjnych i sportowych zabaw. Kolejnym pomysłem było zagospodarowanie terenu przy ulicach Zbójnickiej i Lwowskiej, aby stworzyć mieszkańcom, a szczególnie najmłodszym, centrum wypoczynku, zabawy i nauki, korzystając z tego, że przy kościele Matki Bożej Różańcowej już istnieje i bardzo dobrze funkcjonuje Świetlica Środowiskowo-Terapeutyczna dla dzieci. Szczęśliwie w tym czasie pojawiła się możliwość pozyskania środków finansowych ze Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Postanowiłem w 2014 roku zgłosić na tym terenie, gdzie już prawie było nielegalne wysypisko śmieci, budowę boiska wielofunkcyjnego o sztucznej nawierzchni. Poprosiłem o pomoc panią architekt Kingę Cichocką i wraz z nią opracowaliśmy projekt budowy boiska, zgłaszając akces do SBO na rok 2015.

Po przygotowaniu projektu, zgłoszeniu go do Biura Obsługi Inteesantów miasta i zaakceptowaniu go przez komisję do spraw budżetu projekt został zgłoszony i poddany pod głosowanie mieszkańców. Po dużej kampani ireklamowej, przy pomocy Rady Osiedla Gumieńce, Salezjanów i wielu mieszkańców projekt uzyskał w głosowaniu 2326 głosów i był drugim w Dzielnicy Zachód, który wszedł do realizacji. Po ogłoszeniu przez miasto przetargu na budowę obiektu wraz z zagospodarowaniem terenu wokół boiska firma, która wygrała przetarg, przystąpiła do prac, które są już na ukończeniu. ©℗

(mij)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

monia
2016-11-15 17:44:19
a co ten pan zorbil dla przewoznikow jako prezes?
Janka
2016-11-15 17:42:18
kiedy w koncu boisko na jagodowej pan szmit do uzytku???
Idalia
2016-11-15 10:55:22
To już norma że Szmi i jego asystent Lasowski zbierają laury za coś czego nie zrobili. Gdyby nie obecna rada z M.Wilkockim na czele boisko by nie powstało bo było za mało pieniędzy. Tylko upór i dyplomacja radnego doprowadziły że pieniądze się znalazły. Jedyną inwestycją jaką Szmit zrobił to boisko przy jagosowej które powinno być rozebrane bo nawet tego nie załatwił do końca. Największym marzeniem tego człowieka to budowa sceny pływającej na jeziorku na której to Szmit i jego nadęte ego będą mogły się zaprezentować. Pomysł tej sceny wraca co roku w kolejnym projekcie SBO. Mały człowieczek pomnik chce sobie postawić, a nam mieszkańcom ta scena jest równie potrzebna co Szmit i jego asystent.
czakalaka
2016-11-15 10:49:14
a o tym że kasy zabrakło i ze ktoś musiał ją załatwić to już nic?
obserwator
2016-11-15 10:33:59
a czy pan szmit ukonczy w koncu boisko na jagodowej?
Mieszkaniec Gumieniec
2016-11-15 10:33:37
A to nie jest przypadkiem tajk, że ten pan zawalił inne inwestycje, np. przy Jagodowej? A gdyby nie obecna RO, to i to boisko by nie powstało, bo kasy zabrakło? Szkoda, ze redaktor promuje tylko kogoś, kto w zasadzie nie powinien się wypowiadać.
glos z Gumieniec
2016-11-15 10:28:27
w mediach można zauważyć iż dużo osób się podpisuje pod tym sukcesem...niekoniecznie związanych z tym projektem.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA