Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Piękna brunetka w tramwaju, czyli ludzie piszą listy do ZDiTM

Data publikacji: 2018-02-11 22:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:03
Piękna brunetka w tramwaju, czyli ludzie piszą listy do ZDiTM
 

W 2017 roku do szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego wpłynęło blisko 45 tysięcy pism, a dyspozytorzy Centrali ruchu odbierali kilkadziesiąt telefonów dziennie. Mieszkańcy pisali wnioski, petycje i składali różnego rodzaju dokumenty urzędowe. Zdarzały się także... donosy na sąsiada, anonse matrymonialne i pytania o rozkłady jazdy pociągów czy ceny w sklepach ogólnobudowlanych. 

Sam dział odpowiedzialny za zajęcie pasa drogowego wydał w zeszłym roku prawie 9300 decyzji administracyjnych. Ogrom pism wystosowała także komórka zajmująca się skargami, wnioskami i petycjami mieszańców – było ich 1500.

– Setki maili, tysiące pism i telefony dotyczące ważnych dla mieszkańców kwestii, to codzienność urzędników. Pośród spraw bieżących zdarzają się jednak perełki. Jedna z próśb, które dotarły drogą elektroniczną dotyczyła pomocy w odnalezieniu "pięknej brunetki, która podróżowała jednym z tramwajów", a ostatnio ktoś pytał o panią kierującą, która była bardzo miła i ładnie się uśmiechała – informuje rzecznik miasta ds. dróg i transportu miejskiego, Hanna Pieczyńska.

Dzięki wsparciu urzędników udało się w zeszłym roku odnaleźć kilka zgub, a także uratować porwanego rudego pieska. Interwencje pracowników Centrali ruchu przyczyniły się między innymi do ustalenia miejsca zaginionych. Jednak dyspozytorzy odbierają także telefony w sprawie porannej pobudki, zamówienia pizzy lub zakupów z dostawą do domu. Niejednokrotnie, szczególnie podczas służb nocnych, prośby dotyczą taksówek wprost do domu lub przekazania żonie, że mąż się spóźni.

– Dostajemy donosy o nocnych hałasach, a także o tym, że sąsiedzi sadzą drzewa i kwiatki poza swoją działką – dodaje Hanna Pieczyńska.

Są też miłośnicy komunikacji, którzy proszą o gadżety i bilety.

Większość ze spraw udaje się załatwić pozytywnie. Żeby ułatwić formalności wszelkie potrzebne dokumenty i regulaminy dostępne są na stronie www.zditm.szczecin.pl. Wypełnienie odpowiedniego druku i przekierowanie go do dobrej komórki znacząco przyspieszy realizację sprawy.

Przypominamy także, że numery interwencyjne ZDiTM i innych służb nie powinny być używane dla żartu. 

(p)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kokos
2018-02-12 21:39:36
Haha, fajny pomysł!
a może?
2018-02-12 19:45:32
a może ZDiTM zrobiłby kiedyś jakiś fajny coroczny plebiscyt na najlepszego kierowcę, a potem np. na dni morza albo noc muzeów konkurs sprawnościowy dla finalistów z fajnymi i widowiskowymi konkurencjami, np. kto najszybciej przewiezie na zderzaku tacę z kieliszkami i nic się nie wyleje oraz konkurencjami z pierwszej pomocy? Z tego można by zrobić atrakcję!
pogodniak
2018-02-12 11:53:39
Najwyraźniej powody ku temu są by pisać i informować o nadużyciach lub złej woli przewoźnika.Większość takich pism czy informacji jest niestety bagatelizowana i kompletnie pozostają bez jakiejkolwiek reakcji.Reakcja następuje w zasadzie tylko wówczas kiedy w ślad za takimi pismami idzie też zainteresowanie medialne-prasy lub TV.Te wiadomo mają siłę i moc sprawczą,która powoduje,że urzędnikom palą się pośladki by sprawę zbadać czy załatwić.Sam pisałem o rozwiązanie problemu ciężkich jeżdżących i degradujących okoliczne domy na Mickiewicza tramwaje.Ten wyjątkowo ciężki i głośny tabor na to rozklekotane zdezelowane torowiska na Mickiewicza po prostu się nie nadaje.Tramwaj mknie jak na Marszałkowskiej wprowadzając w rezonans wszystkie kamienice na trasie przejazdu.Trzęsą się szyby w oknach,pękają mury budynków-nie wspomnę o tym co dzieje się z infrastrukturą podziemną,głównie mam na myśli gaz kiedy non stop poddawana jest takim drganiom.Niestety Zarząd Dróg i Transportu ignoruje głosy i problem ciężkiego starego wyeksploatowanego taboru bo ten jak dewastował tak dewastuje ulicę Mickiewicza w najlepsze.Do czasu zapewne tragedii....Dziwi mnie też to dlaczego Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe nie domagają się odszkodowań za powstałe szkody w zasobach lokalowych którymi zarządzają.Każdy budynek na parterze i lokale noszą spękane ściany.Zapraszam na wizję lokalną.
@pasażer
2018-02-12 11:21:16
No nie wiem czy z kobietą za fajerą i do tego blond można czuć się bezpiecznie.
Jaśko
2018-02-12 11:17:31
Oddajcie Basen G. obuzy.
pazażyt
2018-02-12 10:44:41
A nie pisali wam, że pętla Turkusowa i połączenia autobusowe na prawobrzeżu są teraz śmiechu warte?
pasażer
2018-02-11 23:00:41
Tu nie ma co się śmiać ani drwić ze sprawy pięknej brunetki, czy miłej motorniczej. Zawsze pozdrówmy tych sympatycznych ludzi, dzięki którym nasza podróż staje się milsza! Mnóstwo serdeczności dla fantastycznej kierowniczki autobusów z Dąbia (krótko ścięta asymetryczna fryzurka blond, ostatnio sporo jeździła solarisem nr 2906), z którą zawsze jedzie się przyjemnie, bezpiecznie i planowo!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA