Wtorek, 21 marca 2023 r. 
8 szczecin
REKLAMA

Pięciu zatrzymanych

Data publikacji: 31 sierpnia 2017 r. 22:45
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:48
Pięciu zatrzymanych
 

Policjanci z Wydziału do walki z korupcją KWP w Szczecinie zatrzymali pięć osób, które zatrudnione były w jednej ze spółek paliwowych. Są podejrzani o przestępstwa korupcyjne. Wobec trzech z piątki zatrzymanych zastosowano tymczasowe areszty.

- Zatrzymane osoby, zatrudnione były w spółce paliwowej. Obecnie nie pracują tam od niemal roku. Policjanci od ubiegłego roku zbierali materiał dowodowy, na podstawie którego w marcu tego roku zostało wszczęte śledztwo przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem korupcji w ciągu minionych pięciu miesięcy zebrali dokumenty i informacje, które pozwoliły na zatrzymanie pięciu osób podejrzewanych o przestępstwa korupcyjne - informuje podkom. Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. 

Pierwsze zatrzymania - trzech pracowników miały miejsce na początku minionego tygodnia. 

- Pracując w spółce zajmowali stanowiska  kierownika regionalnego, managera sprzedaży i prowadzącego stację paliw. Kolejne osoby stawiły się dobrowolnie i po przeprowadzeniu niezbędnych czynności zostały zatrzymane. Policjanci zabezpieczyli dokumenty oraz nośniki elektroniczne. Zatrzymanym prokurator przedstawił zarzuty  łapownictwa na stanowisku kierowniczym, wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym i fałszowania dokumentacji. Nieprawidłowości dotyczyły m.in. zawyżania liczby etatów, nieudzielenie należnego wsparcia w przestrzeganiu standardów i procedur obowiązujących w spółce oraz w uzależnieniu od wręczonych korzyści wysokości planów sprzedażowych - dodaje Rudzińska.
Podejrzani w wieku 39-43, usłyszeli sześć zarzutów. Według policji sprawa jest rozwojowa. Podejrzanym grozi  kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.  

(dar)

Fot. archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

'
2017-09-01 09:57:50
Na pewno biedy nie mieli, ale zachciało się jeszcze więcej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA