środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pięć stów za prawo jazdy

Pięć stów za prawo jazdy

Pięć stów za prawo jazdy
Data publikacji: 2016-01-14 21:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 2229 98479

Przedstawiciele Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych zablokowali stronę internetową, na której fałszywi pośrednicy oferowali „legalne" prawa jazdy. Za uprawnienia do prowadzenia pojazdów bez konieczności zdawania egzaminów chcieli 500 zł.

Oszuści stworzyli stronę internetową, na której oferowali nietypową usługę: „załatwienie legalnego prawa jazdy bez egzaminu". Okłamywali swoje ofiary, powołując się przy tym na współpracę z różnymi instytucjami m.in. z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego oraz Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych. Przekonywali, że za 500 zł. są w stanie dostarczyć autentyczne i w pełni legalne prawo jazdy bez potrzeby zdawania egzaminu. Od potencjalnych chętnych domagali się podania pełnych danych osobowych, adresu zamieszkania, numeru pesel oraz zdjęcia i wzoru podpisu.

Strona została zablokowana niezwłocznie po jej wykryciu przez pracowników PWPW. Teraz policja zajmuje się poszukiwaniem jej autora. Na swoich stronach internetowych Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych prosi o ostrożność i ostrzega zainteresowanych tą ofertą przed oszustami.

- Nie ma drogi na skróty - mówi Paweł Prus, rzecznik prasowy PWPW. - Każdy kandydat na kierowcę musi przejść kurs i zdać egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Poza tym rzecznik podkreśla, że przekazywanie nieznanym osobom danych osobowych, zdjęcia i wzoru podpisu jest szczególnie niebezpieczne. Nie wiadomo do jakich celów przestępcy mogą później użyć otrzymane od łatwowiernych internautów informacje.

Jak się dowiedzieliśmy, PWPW monitoruje wszystkie tego typu próby wyłudzeń i natychmiast zgłasza je organom ścigania. Każda tego typu strona internetowa jest natychmiast blokowana, aby uniemożliwić oszustom popełnienie kolejnych przestępstw.

(lw)

Na zdjęciu: - Nie ma drogi na skróty - mówi Paweł Prus, rzecznik prasowy PWPW. - Każdy kandydat na kierowcę musi przejść kurs i zdać egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

 Fot.: Ryszard PAKIESER

Komentarze

gość
Przecież to jakaś bzdura - pierwsza kontrola drogowa wykryje że delikwent nie jest w bazie danych osób posiadających prwo jazdy. Ci którzy skorzystali z "usług" tych oszustów muszą mieć bardzo mało rozumu, aż dziw że potrafią oddychać.
2016-01-15 06:42:47
Gargamel
Patrząc na to co się dzieje na ulicach to sporo osób musiało skorzystać z usług tych "fachowców". Prawo jazdy ma, ale jeździć nie potrafi.
2016-01-14 20:44:45

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

CEPiK niegotowy
Pogoda
23
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie