środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pięć nowych medali w Dziwnowie

Pięć nowych medali w Dziwnowie [GALERIA]

Pięć nowych medali w Dziwnowie
Data publikacji: 2017-08-13 09:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:26
Wywietleń: 1045 288172

XVI Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie dobiegł końca. W sobotni wieczór odsłonięto kolejnych pięć replik medali (razem jest ich 105), którego dokonali: Natalia Madaj - złota medalistka Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w dwójkach wioślarskich. Jej partnerka z osady Magdalena Fularczyk-Kozłowska nie mogła pojawić się w Dziwnowie.

Kolejne medale odsłonili Janusz Gerard Peciak - mistrz olimpijski z Montrealu w pięcioboju nowoczesnym, Mariusz Wlazły - wicemistrz świata w siatkówce, Marcin Lijewski - wicemistrz świata z 2007 i brązowy medalista mistrzostw świata 2009 w piłce ręcznej. Odsłonięto także medal Zenona Plecha - znakomitego żużlowca, któremu stan zdrowia nie pozwolił na przyjazd nad morze. W jego imieniu medal odsłonił Lech Piasecki - polski kolarz szosowy i torowy, mistrz świata amatorów, zwycięzca Wyścigu Pokoju, pięciu etapów w Giro d’Italia, lider Tour de France. Piasecki jest jednym z niewielu sportowców, którzy uczestniczą w każdej kolejnej imprezie od chwili jej powstania.

Każdy z uczestników otrzymał od burmistrza Dziwnowa Grzegorza Jóźwiaka pamiątkowe upominki upamiętniające tę chwilę. W imprezie uczestniczył także Ryszard Stadniuk (szczecinianin), wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Innym szczecińskim akcentem było potkanie po 41 latach znakomitego piłkarza ręcznego Pogoni Szczecin Janusza Brzozowskiego z Januszem Gerardem Peciakiem. Ostatnio obaj panowie spotkali się na Olimpiadzie w Montrealu. Peciak był kibicem spotkań piłkarzy ręcznych, a Brzozowski oglądał występy znakomitego pięcioboisty. Teraz po latach spotkali się w Dziwnowie.

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie Pięć nowych medali w Dziwnowie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy