poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Petycja nic nie dała?

Petycja nic nie dała?

Petycja nic nie dała?
Data publikacji: 2016-05-02 22:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 2403 132029

Przywrócenia przystanku tramwajowego w poprzednie miejsce, a przede wszystkim zainstalowania sygnalizacji świetlnej na ul. Stalmacha chcą mieszkańcy szczecińskiego Drzetowa-Grabowa. W marcu na ręce zastępcy prezydenta miasta - Marcina Pawlickiego złożyli podpisaną przez ponad 1200 osób petycję. Jednak nie doczekali się takiej odpowiedzi, na jaką liczyli.

Plan magistratu jest taki: zawężenie pasa ruchu do jednego. Ten manewr ma sprawić, że na ruchliwym i niebezpiecznym odcinku, piesi będą czuli się bardziej komfortowo. Zmiany są pokłosiem przeprowadzonych badań natężenia ruchu komunikacyjnego. Ale mieszkańcy uważają, że tylko światła mogą w tej lokalizacji się sprawdzić.

W połowie kwietnia zainteresowani otrzymali pismo od wiceprezydenta Pawlickiego. W nim informacja: najpierw wdrożone będą przewidziane już działania, następnie obserwacja wykaże, czy zostaną podjęte jakieś dodatkowe kroki lub też nie, zwłaszcza, że za jakiś czas ma tutaj być przebudowane torowisko.

- Nasze akcje z podpisami pod dwiema już petycjami, ciągłe nagłaśnianie naszych obaw związanych z feralnym skrzyżowaniem, nie odnoszą na razie żadnych, dosłownie żadnych pozytywnych skutków, które choć w drobnej mierze przyczyniłyby się do poprawy naszego bezpieczeństwa. Również głos ze strony polityków (Marka Duklanowskiego, Arka Lisińskiego, Rafała Niburskiego) i byłego egzaminatora WORD - eksperta od ruchu drogowego Tadeusza Styczewskiego jest lekceważony, choć mają oni na uwadze dobro mieszkańców naszego osiedla - pisze w liście do redakcji Aisha Ślusarska, od samego początku zaangażowana w sprawę. - Nie spodziewałam się, że władze Szczecina uznają prośbę swoich mieszkańców za zawracanie głowy. Nikt nie podaje nam konkretnego argumentu, a jedynie zalewa nas tymi samymi regułkami: że przecież jesteśmy informowani, że zapadła decyzja o zwężeniu jezdni i że po wymalowaniu znaków poziomych będą obserwować, czy jest bezpiecznie. No właśnie, obserwować, i czekać aż komuś stanie się znów coś złego, ale mimo to dalej będą iść w zaparte jak przy okazji wypadku z listopada 2015, w którym na nowym przejściu na ul. Lubeckiego ucierpiały 2 młode dziewczyny.

Jak przyznaje pani Aisha, skoro przysługuje prawo do złożenie skargi do Rady Miasta, na pewno z niego skorzysta, bo nikt nie jest w stanie zniechęcić jej do walki o wspólne bezpieczeństwo. ©℗

E. KOLANOWSKA

Fot. Dariusz GORAJSKI

Mieszkańcy domagają się m.in, aby przystanek przystanek tramwajowy na ul. Lubeckiego wrócił na poprzednie miejsce

 

 

Komentarze

ble
bydło chciało to bydło ma
2016-05-04 20:11:53
ee
Tak wyglądają rządy w wydaniu PIS. Durnota i bezmyślność.
2016-05-04 13:03:10
czyt
Idiotyczny pomysł Charęzy i jemu podobnych - jeden pas!!! Co za idioci. Trochę z innej beczki, ale dotyczące tej samej ulicy. Może prokuratura zainteresowałaby się niegospodarnością w UM. 2-3 lata temu wymieniono asfalt na tej ulicy. Obecnie ulica jest znowu popękana i dziurawa jak ser szwajcarski, bo żaden z "orłów" nie wpadł na to, że nie izolowane torowisko tramwajowe pracuje i niszczy nawierzchnię. Proponuję na torowisku wyznaczyć jeszcze pas rowerowy!!!
2016-05-03 12:55:45
edek
Ludzie co wy sobie wyobrażacie, że urzędnik jest po to żeby przychylać się do waszych petycji? Urzędnik wie co jest dla was najlepsze!
2016-05-03 10:26:13
Przystanek
Usytuowanie w tym miejscu przystanku to paranoja.
2016-05-03 07:57:07
Przywrócenia przystanku
Bufonada Prezydenta Szczecina i jego zastępców jest Mieszkańcom Miasta znana,poczekajmy do wyborów.
2016-05-03 05:47:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie