poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Perła bez korony

Perła bez korony (akt. 1)

Perła bez korony
Data publikacji: 2017-11-17 19:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:30
Wywietleń: 1412 301065

Perła właśnie znalazła dom, ale na nowe rodziny w schronisku czekają inne, równie spragnione miłości psiny i kociny. Zobacz jakie.

* * *

Jest oryginalnej urody, pojętna, wesoła. Pochodzi z mieszanki ras uwielbiających długie i urozmaicone spacery. Do tego jest zapatrzona w człowieka, wręcz natarczywa w okazywaniu czułości. Niepojęte, że nawet jej - Perle - przydarzył się pechowy los: po raz kolejny trafiła pod opiekę schroniska.

Nie da się zapomnieć hipnotyzujących oczu tej małej, co są - jak w piosence - niczym dwa błękity. Do tego charakterystyczny brązowy nos, na czubku jaśniejszy - stąd zabawne wrażenie, jakby był przetarty. Ogon w nieustającym merdaniu. Jęzor wywalony radośnie w trakcie zabaw i spacerowych szaleństw. Całość to dwa lata życia na krótkich nóżkach psiej przylepki zwanej Perłą.

- Trafiła do naszego schroniska w połowie października. Jako pies niechciany. Jak się okazało, nie jesteśmy pierwszym schroniskowym przystankiem na krótkiej drodze życia tej słodkiej psinki - opowiadają Perły schroniskowi opiekunowie. - Jest mieszkanką Welsh Corgi, czyli rasy sprowadzonej niegdyś do Wielkiej Brytanii przez Wikingów, z jakiej wywodzą się ulubieńcy angielskich monarchów w tym Królowej Elżbiety II.

Cardigany lubią długie i urozmaicone spacery. Także Perła świetnie chodzi na smyczy. Jest bystra, chętna do zabawy, a za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem.

- Fakt, bywa natarczywa w wymuszaniu uwagi i pieszczot. Ale na tym polega urok tej przylepki - dodają Perły schroniskowi opiekunowie. - Jest towarzyska. Z kolegami z boksu dogaduje się idealnie, stąd wniosek, że świetnie się sprawdzi w dużej rodzinie, gdzie stado czworonożnych pupili jest różnorodne i dość liczne.

Psy w typie cardiganów są łatwe w pielęgnowaniu, choć trzeba wiedzieć, że ich sierść obficie linieje. Ale to pikuś w porównaniu z mnóstwem zalet tej niezwykłej zabawnej psiny.

Kto chciałby tę Perłę (872/17) lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę przygarnąć, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz Świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.45.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. ZUK/Schronisko

Komentarze

Doris
Super psinka:)
2017-11-18 11:39:02
Jarek
Perełka od tygodnia jest już adoptowana przeze mnie :)
2017-11-18 09:36:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Andrzej Gedymin
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy