Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Pendolino w Kołobrzegu za zgodą Brukseli

Data publikacji: 29 września 2015 r. 20:13
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:28
Pendolino w Kołobrzegu za zgodą Brukseli
 

Pendolino - Express InterCity Premium - będzie mogło jeździć do Kołobrzegu dopiero po zgodzie Komisji Europejskiej na zmianę trasy przejazdu tego  pociągu. Najszybsze w naszym kraju elektryczne zespoły trakcyjne ED250 kupione były bowiem z unijnym dofinansowaniem.

PKP Intercity SA planowało wydłużyć trasę przejazdu Pendolino z Gdańska do zachodniopomorskiego kurortu wraz z nowym, wchodzącym w życie w grudniu rocznym rozkładzie jazdy pociągów. Przewoźnik ogłosił nawet przetargi na ochronę oraz sprzątanie pociągu EIP na stacji w  Kołobrzegu.

(mag)

Fot.: Travelarz (Wikipedia)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jaka praca! Taka płaca!
2015-10-02 09:14:12
To może jeszcze o pozwolenie korzystania w Pendolino z kibla mam dzwonić do Bruxeli?! To totalna bzdura pytać o pozwolenie Bruxeli na kursowanie Pendolino do Kolobrzego a tym bardziej kiedy zobowiązana Polski wpłacania do kasy tej zarlocznej Brukseli to obowiązek. Wiec czemu i jakim prawem Bruxela karze określać jako dofinansowanie z UE!!!??? W czesci PKP IC musi spłacać ze swoich pieniędzy. W części wypłaciła Bruxela ale ta właśnie cześć nasz kraj co roku wpłaca do jej kasy wiec jaki to dar z UE skoro Polska musi wpłacać i to nie mała kasę?? Polska to juz nie jest samodzielny kraj. Zostaliśmy zawłaszczeni i powoli wchłanianie przez zarloczny zachód który wyzyskuje nasz cały dorobek i potencjał zadłużające nasz kraj do granic ....... Niedługo Bruxela zakaże nam mowić po Polsku To co zrobiło PO to straszne. Całkowicie uzaleznili nas od Bruxeli. To straszne żeby ludzie w wieku po 50 tym roku życia nie mogli w tym kraju dostać zatrudnienie i byli odrzuceni. Ludzie po 50 tym roku życia którzy stracili prace to ludzie bez dalszej przyszłości skazani na biedę i głodowaliśmy, }i szukanie po śmietnikach. Taka jest nasza władza a zwłaszcza PO doprowadzając do biedy a młodych skazując na ucieczkę za chlebem dla siebie dzieci i rodziców którzy maja po 700 zł. emerytury czy renty to jałmużna. Kogo bedzie stać na tak bardzo drogi bilet na Pendolino z Koszalina skoro w tym rejonie nie ma rozwiniętego przemysłu a sa tylko banki i firmy pożyczkowe i tzw. Lumpeksy? To tyle Pani Premier Kopacz może czas najwyższy zainteresować sie osobami po 50 tym roku życia które straciły prace a nie maja zasiłku?! Tylko bez pomocy typu organizowania jakichś tam niczego nie dające kursy i inne pomoce które tylko wspomagają samych organizatorów bo napewno nic nie pomoże i nie zmieni sytuacji osobie niezatrudnionej. Pani Kopacz niech sie Pani weźmie za usuwanie biedy w kraju a nie na koszt podatników zwiedza Pani kraj. Napewno osoby po 50 tym roku życia i młodsi bez pracy i pozbawieni zasiłku na Paniai całe to PO nie zagłosują. Jaka praca taka płaca.
Głosuję na PiS
2015-09-30 09:42:07
Ale PO -owcy opędzlowali nasz kraj! Nawet o rozkładzie pociągów nie możemy samodzielnie decydować! Szok!
mm n
2015-09-30 06:09:16
Nieprawdopodobne! Nie wierzę! To pryma - aprilis mam nadzieję.
Demokrata
2015-09-30 05:24:10
Czy dla PKP Szczecin jest w granicach Polski czy już nie?
UE - JE ..Ł J. P.S
2015-09-29 20:41:41
NAJLEPIEJ jak pojedzie do brukseli i nigdy nie wróci
pasażer
2015-09-29 19:27:37
Skoro pendolino nie będzie kursować do Szczecina , a bedzie jeździć do Kołobrzegu i Jeleniej Góry to już nigdy nie zagłosuję na posłów z PO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wawrzek
2015-09-29 19:11:30
Czy tu komuś dekiel wysadziło? Unia ma decydować jaką trasą pociągi w Polsce maja jeździć?-Unia dofinansowała? ale Polska dofinansowuje Unię już od 30 lat finansowo i niszcząc własny potencjał gospodarczy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA