sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pendolino w Kołobrzegu za zgodą Brukseli

Pendolino w Kołobrzegu za zgodą Brukseli

Pendolino w Kołobrzegu za zgodą Brukseli
Data publikacji: 2015-09-29 20:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 2834 24777

Pendolino - Express InterCity Premium - będzie mogło jeździć do Kołobrzegu dopiero po zgodzie Komisji Europejskiej na zmianę trasy przejazdu tego  pociągu. Najszybsze w naszym kraju elektryczne zespoły trakcyjne ED250 kupione były bowiem z unijnym dofinansowaniem.

PKP Intercity SA planowało wydłużyć trasę przejazdu Pendolino z Gdańska do zachodniopomorskiego kurortu wraz z nowym, wchodzącym w życie w grudniu rocznym rozkładzie jazdy pociągów. Przewoźnik ogłosił nawet przetargi na ochronę oraz sprzątanie pociągu EIP na stacji w  Kołobrzegu.

(mag)

Fot.: Travelarz (Wikipedia)

 

Komentarze

Jaka praca! Taka płaca!
To może jeszcze o pozwolenie korzystania w Pendolino z kibla mam dzwonić do Bruxeli?! To totalna bzdura pytać o pozwolenie Bruxeli na kursowanie Pendolino do Kolobrzego a tym bardziej kiedy zobowiązana Polski wpłacania do kasy tej zarlocznej Brukseli to obowiązek. Wiec czemu i jakim prawem Bruxela karze określać jako dofinansowanie z UE!!!??? W czesci PKP IC musi spłacać ze swoich pieniędzy. W części wypłaciła Bruxela ale ta właśnie cześć nasz kraj co roku wpłaca do jej kasy wiec jaki to dar z UE skoro Polska musi wpłacać i to nie mała kasę?? Polska to juz nie jest samodzielny kraj. Zostaliśmy zawłaszczeni i powoli wchłanianie przez zarloczny zachód który wyzyskuje nasz cały dorobek i potencjał zadłużające nasz kraj do granic ....... Niedługo Bruxela zakaże nam mowić po Polsku To co zrobiło PO to straszne. Całkowicie uzaleznili nas od Bruxeli. To straszne żeby ludzie w wieku po 50 tym roku życia nie mogli w tym kraju dostać zatrudnienie i byli odrzuceni. Ludzie po 50 tym roku życia którzy stracili prace to ludzie bez dalszej przyszłości skazani na biedę i głodowaliśmy, }i szukanie po śmietnikach. Taka jest nasza władza a zwłaszcza PO doprowadzając do biedy a młodych skazując na ucieczkę za chlebem dla siebie dzieci i rodziców którzy maja po 700 zł. emerytury czy renty to jałmużna. Kogo bedzie stać na tak bardzo drogi bilet na Pendolino z Koszalina skoro w tym rejonie nie ma rozwiniętego przemysłu a sa tylko banki i firmy pożyczkowe i tzw. Lumpeksy? To tyle Pani Premier Kopacz może czas najwyższy zainteresować sie osobami po 50 tym roku życia które straciły prace a nie maja zasiłku?! Tylko bez pomocy typu organizowania jakichś tam niczego nie dające kursy i inne pomoce które tylko wspomagają samych organizatorów bo napewno nic nie pomoże i nie zmieni sytuacji osobie niezatrudnionej. Pani Kopacz niech sie Pani weźmie za usuwanie biedy w kraju a nie na koszt podatników zwiedza Pani kraj. Napewno osoby po 50 tym roku życia i młodsi bez pracy i pozbawieni zasiłku na Paniai całe to PO nie zagłosują. Jaka praca taka płaca.
2015-10-02 09:14:12
Głosuję na PiS
Ale PO -owcy opędzlowali nasz kraj! Nawet o rozkładzie pociągów nie możemy samodzielnie decydować! Szok!
2015-09-30 09:42:07
mm n
Nieprawdopodobne! Nie wierzę! To pryma - aprilis mam nadzieję.
2015-09-30 06:09:16
Demokrata
Czy dla PKP Szczecin jest w granicach Polski czy już nie?
2015-09-30 05:24:10
UE - JE ..Ł J. P.S
NAJLEPIEJ jak pojedzie do brukseli i nigdy nie wróci
2015-09-29 20:41:41
pasażer
Skoro pendolino nie będzie kursować do Szczecina , a bedzie jeździć do Kołobrzegu i Jeleniej Góry to już nigdy nie zagłosuję na posłów z PO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2015-09-29 19:27:37
Wawrzek
Czy tu komuś dekiel wysadziło? Unia ma decydować jaką trasą pociągi w Polsce maja jeździć?-Unia dofinansowała? ale Polska dofinansowuje Unię już od 30 lat finansowo i niszcząc własny potencjał gospodarczy.
2015-09-29 19:11:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie