Wtorek, 28 maja 2024 r. 
REKLAMA

Patrole rowerowe wyjechały na drogi

Data publikacji: 23 czerwca 2017 r. 20:33
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:43
Patrole rowerowe wyjechały na drogi
 

Od połowy czerwca na stargardzkich drogach, osiedlach i w parkach spotkać można policyjne patrole rowerowe. W Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie po dwuletniej przerwie jest to reaktywacja takiej służby.

Sezon letni dla policjantów jest czasem szczególnie wytężonej pracy. Dlatego wzorem lat poprzednich stargardzcy policjanci od wiosny, aż do późnej jesieni dbać będą o bezpieczeństwo mieszkańców pełniąc służbę również na rowerach. 

Wszędzie tam, gdzie nie można dojechać radiowozem, pojawiają się właśnie policyjni rowerzyści. Najczęściej mundurowych można spotkać w parkach, skwerach i na wąskich osiedlowych uliczkach. Głównym zadaniem policjantów na rowerach jest reagowanie na przypadki wandalizmu i negatywnych zachowań związanych z alkoholem, ale stanowczo interweniować będą również wobec wszystkich sprawców przestępstw. 

Umundurowani funkcjonariusze na jednośladach pełniąc służbę prewencyjną wzbudzają niemałe zainteresowanie, ale jak podkreślają sami policjanci, zalety wykorzystania rowerów w codziennej służbie są nieocenione, chociażby dlatego, że są szybsi niż patrol pieszy. 

- W Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie po dwuletniej przerwie nastąpiła reaktywacja takich patroli dzięki staraniom Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Stargardzie, który zapewnił mundurowym dwa jednoślady wraz z wyposażeniem, a także pełne umundurowanie - mówi podkom. Łukasz Famulski. Z doświadczenia wiemy, że taka służba sprawdzała się już w wielu sytuacjach - dodaje.

(n)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA