Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-5 szczecin
REKLAMA

Patriotyczny piknik plenerowy. Płomienie zwycięstwa

Data publikacji: 08 maja 2019 r. 08:23
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:39
Patriotyczny piknik plenerowy. Płomienie zwycięstwa
 

Będzie to już druga edycja miejskiego wydarzenia upamiętniającego zakończenie II wojny światowej. W środę (8 maja) o g. 18.30 na terenie kampusu Politechniki Koszalińskiej przy ul. J. J. Śniadeckich 2 rozpocznie się piknik patriotyczny „Płomienie Zwycięstwa 2019”.

Impreza plenerowa jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Uczestnicy będą mogli zobaczyć mundury i uzbrojenie żołnierzy z czasów II wojny światowej, wystawę dokumentów przygotowaną przez koszalińskie Archiwum Państwowe i sprzęt wojskowy należący do Centrum Szkolenia Sił Powietrznych. Będą też pokazy grup rekonstrukcyjnych, występy chórów i poczęstunek dla gości pikniku. W finale o g. 20.30 zapłoną „Ptaki” Władysława Hasiora.

Wydarzenie z okazji Dnia Zwycięstwa organizują: uczelnia, Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Perun”, AP, Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego Ziemi Koszalińskiej, CSSP i Urząd Miejski. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: 80-metrowej długości rzeźba „Płonące Ptaki” została odsłonięta jesienią 1982 r. Instalacja przy ulicach: Jana Pawła II, Juliana Fałata i Gdańskiej w tym wieku przeszła renowację. Od 2008 roku pomnik jest wpisany do Krajowego Rejestru Zabytków.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Quistorp
2019-05-08 14:59:48
To przecież jest dzieło artystyczne. Jednemu takie stwory cuda niewida to płonące ptaki. Drugiemu to; Kolejne pod jasnym słońcem pożogi i przemyślne rydwany wojenne orzą i są siłą sprawczą napędu gospodarki. (To te niebieskie lemiesze od pługów).Szczecin może tylko pozazdrościć tego dzieła. To nie ma żadnego związku ze zwycięstwami, czy porażkami. Upamiętnianie jakichś rocznic, nie nic do tego. To ma się jak pięść do nosa.
dlatego
2019-05-08 10:47:40
Pozbył się Szczecin "Sołdka", pozbył się "Ptaków" i wielu innych rzeczy. Jest tak jak jest.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA