Czwartek, 30 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Paszportowa sobota w Urzędzie Wojewódzkim

Data publikacji: 16 czerwca 2018 r. 05:35
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:13
Paszportowa sobota w Urzędzie Wojewódzkim
 

W sobotę 16 czerwca można złożyć wniosek o paszport lub odebrać gotowy dokument w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie. Stanowiska paszportowe, kasa i fotograf w ZUW czynne są od godz. 8.00 do 15.00.

Osoba pełnoletnia wniosek o paszport składa osobiście. W przypadku dzieci - rodzice. Do prawidłowo wypełnionego wniosku potrzebne są: kolorowa fotografia o wymiarach 3,5x4,5 cm, wykonana w ciągu ostatnich 6 miesięcy, spełniająca kryteria ustalone dla tzw. paszportów biometrycznych oraz oryginał dowodu wniesionej opłaty paszportowej. Opłatę można uiścić w kasie urzędu, na poczcie lub przelewem bankowym (obok informacji paszportowej jest stanowisko do wykonywania elektronicznych przelewów bankowych). Przy składaniu wniosku należy przedstawić ważny dokument tożsamości – paszport lub dowód osobisty. 

Podstawowa opłata za paszport dla osób w wieku 13-70 lat wynosi 140 złotych.
50-procentowa ulga przysługuje m.in. emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym, uczniom i studentom. Całkowicie zwolnione z opłaty są m.ni. osoby, które ukończyły 70 lat. Dzieciom do 13. roku życia 50-proc. zniżka przysługuje na podstawie legitymacji szkolnej. Warto o niej pamiętać przy odbieraniu paszportu dla dziecka. 

Fot. ZUW

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA