Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Pasterki w szczecińskich kościołach. Kolędowanie u dominikanów

Data publikacji: 2019-12-25 09:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-27 00:21
Pasterki w szczecińskich kościołach. Kolędowanie u dominikanów
 

Tradycyjne pasterki odbyły się w szczecińskich kościołach w wigilijną noc. 

Nabożeństwa, które nawiązują do oczekiwania i modlitwy pasterzy zmierzających do Dzieciątka Jezus w Betlejem, miały niezwykły charakter nie tylko z powodu późnej pory ich odprawiania. Zwykle bowiem rozpoczynały się o północy, ale w wielu parafiach można było pójść także na pasterkę, która zaczynała się jeszcze przed końcem doby.

Wszędzie, podobnie jak w kościele p.w. św. Dominika w Szczecinie, były one szczególnie uroczyste, gdyż pasterka to jedna z najważniejszych mszy w liturgii Kościoła katolickiego. Nabożeństwu towarzyszyła bogata oprawa muzyczna przygotowana przez wieloosobowy chór i orkiestrę. W kazaniu ojciec Krzysztof Frąckiewicz, przeor klasztoru, mówił o narodzinach Jezusa jako przyjściu do ludzi bezinteresownej miłości Boga.

Kolędowanie z muzykami trwało jeszcze długo po zakończeniu mszy. Wierni i bracia dominikanie śpiewali kolędy, łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.

Tekst i fot. (mak)    

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gosc
2019-12-26 23:26:07
jak mowisz sam do siebie to schizofrenia jak ze wszystkimi to religia- ,kazda religia a jest ich ponad 250 na swiecie to choroba ktora ma na celu kontrole nad wyznawcami- jak cos jest darmowe to ty jesres prdoktuem @ same dziadki- kod to agnostycy i ateisci-wyznawcow transferow socjalnych szukaj w toruniu a tu tuz po lub w czasie " śfiont" obrazasz innych @ roger- nie kochasz braci w wierze? ilu przyjeles uchodzcow na wolny talerz?jak tam viki nadal ja hejtuja milojucy blizniego?
roger
2019-12-25 19:48:26
wreszcie pozbyli się tego macieja biskupa wielbicieli gazety wybiórczej..
Same dziadki.
2019-12-25 11:23:14
Same dziadki - możliwe że to z KODu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ