piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Parkowanie bez biletu

Parkowanie bez biletu

Parkowanie bez biletu
Data publikacji: 2015-12-22 13:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1462 68381

W tym tygodniu tylko do godz. 17 w środę, 23 grudnia, wjeżdżając w obszar szczecińskiej strefy płatnego parkowania kierowcy zapłacą jak w każdy dzień powszedni. W ostatnim tygodniu starego roku - dzięki układowi dni świątecznych w kalendarzu – będzie tak samo, czyli zmotoryzowani przez dwa dni będą mieli okazję parkować na miejscach postojowych w niej bezpłatnie.

Rzecznik NiOL, Wojciech Jachim, informuje, że jak co roku, w okresie świąteczno-noworocznym Strefa Płatnego Parkowania będzie bezpłatna w dniach: 24 grudnia (Wigilia Bożego Narodzenia, 25 (Boże Narodzenie) oraz w Sylwestra, tj. 31 grudnia (tego dnia punkty kasowe SPP są czynne) i 1 stycznia (Nowy Rok).

Jednocześnie W. Jachim porzypomina, że punkty kasowe SPP przy al. Wojska Polskiego 105 czynne są od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 17, a przy al. Wojska Polskiego 63 (budynek PCK, wejście od ul. Piłsudskiego) w godz. 8 – 16. Wyjątek to najbliższy czwartek, 24 grudnia, kiedy to oba punkty kasowe będą nieczynne. Wigilia i Sylwester to dwa z trzech dni w roku (trzecim jest - przypomnijmy - 2 maja) wolne od płatnego parkowania w strefie na podstawie stosownej uchwały, jaką przyjęli radni. W pozostałe dni przypadają dni świąteczne ustawowo wolne od pracy.

Jak wyjaśnia Jerzy Fydrych, kierownik wydziału parkowania i roweru miejskiego w spółce NiOL, parkomaty nie zostaną wyłączone w dni darmowych postojów. Będą działały jak zawsze. Z tą jednak różnicą, że jeśli nawet ktoś się zapomni w świątecznej gorączce i np. wykupi bilet postoju w wigilię lub w piątek, 25 bm., to naliczanie opłaty za wykupiony przez niego postój uruchomi się dopiero w poniedziałek, 28 grudnia. Tak samo będzie w sytuacji, kiedy z parkomatu ktoś skorzysta w następny czwartek (31 grudnia) lub w piątek (1 stycznia) - wtedy czas wykupionego postoju liczony będzie dopiero od poniedziałku, 4 stycznia. ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

W Wigilię i Sylwestra plus w dwa najbliższe piątki w Szczecinie w SPP postoimy za darmo.

 

 

 

  

 

 

 

 

Parkowanie bez biletu Parkowanie bez biletu

Komentarze

Ch.Eng
Ten co to pisał zjadł za dużo opłatka, na wigilii w redakcji.
2015-12-22 20:33:50
@
"W tym tygodniu tylko do godz. 17." Aż zbiera na wymioty. A czy w innych tygodniach nie jest do 17:00 ?? ...i kolejne odkrycie Ameryki. "w środę, 23 grudnia, wjeżdżając w obszar szczecińskiej strefy płatnego parkowania kierowcy zapłacą jak w każdy dzień powszedni." Rozumiem że w wigilię zwierzęta mówią ludzkim głosem, ale już na kilka dni przed ???
2015-12-22 14:56:21
Edek
Na odnowionej Niepodległości można parkować za darmo cały rok !!! I nie tylko tam. Płatne miejsce parkingowe od 14 lutego 2014 musi być oznaczone jednocześnie znakami pionowymi i poziomymi (nie z kostki tylko linią) . Opinia z ministerstwa "Wprowadzenie strefy płatnego parkowania wymaga zastosowania znaków drogowych oznaczających wjazd i wyjazd ze strefy oraz oznaczających miejsca postojowe - mówi Piotr Popa, rzecznik MIR. - Miejsce postojowe powinno być oznakowane zarówno znakami pionowymi (D-18 „parking”, D-18a „parking – miejsce zastrzeżone” lub D-18b „parking zadaszony”) jak i poziomymi (P-18„stanowisko postojowe”, P-19 „linia wyznaczająca pas postojowy”, P-20„koperta” lub w przypadku stanowisk postojowych dla osób niepełnosprawnych P-24 „miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej”).Postój pojazdu w strefie płatnego parkowania na tak wyznaczonym miejscu obliguje do opłaty za parkowanie, zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych." W necie jest też oficjalne stanowisko MI dla wojewody Pomorskiego. Google : "parkowanie w strefie ministerstwo wojewoda pomorski" i plik pdf
2015-12-22 12:14:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie