Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Parkowanie bez biletu

Data publikacji: 22 grudnia 2015 r. 13:01
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:38
Parkowanie bez biletu
 

W tym tygodniu tylko do godz. 17 w środę, 23 grudnia, wjeżdżając w obszar szczecińskiej strefy płatnego parkowania kierowcy zapłacą jak w każdy dzień powszedni. W ostatnim tygodniu starego roku - dzięki układowi dni świątecznych w kalendarzu – będzie tak samo, czyli zmotoryzowani przez dwa dni będą mieli okazję parkować na miejscach postojowych w niej bezpłatnie.

Rzecznik NiOL, Wojciech Jachim, informuje, że jak co roku, w okresie świąteczno-noworocznym Strefa Płatnego Parkowania będzie bezpłatna w dniach: 24 grudnia (Wigilia Bożego Narodzenia, 25 (Boże Narodzenie) oraz w Sylwestra, tj. 31 grudnia (tego dnia punkty kasowe SPP są czynne) i 1 stycznia (Nowy Rok).

Jednocześnie W. Jachim porzypomina, że punkty kasowe SPP przy al. Wojska Polskiego 105 czynne są od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 17, a przy al. Wojska Polskiego 63 (budynek PCK, wejście od ul. Piłsudskiego) w godz. 8 – 16. Wyjątek to najbliższy czwartek, 24 grudnia, kiedy to oba punkty kasowe będą nieczynne. Wigilia i Sylwester to dwa z trzech dni w roku (trzecim jest - przypomnijmy - 2 maja) wolne od płatnego parkowania w strefie na podstawie stosownej uchwały, jaką przyjęli radni. W pozostałe dni przypadają dni świąteczne ustawowo wolne od pracy.

Jak wyjaśnia Jerzy Fydrych, kierownik wydziału parkowania i roweru miejskiego w spółce NiOL, parkomaty nie zostaną wyłączone w dni darmowych postojów. Będą działały jak zawsze. Z tą jednak różnicą, że jeśli nawet ktoś się zapomni w świątecznej gorączce i np. wykupi bilet postoju w wigilię lub w piątek, 25 bm., to naliczanie opłaty za wykupiony przez niego postój uruchomi się dopiero w poniedziałek, 28 grudnia. Tak samo będzie w sytuacji, kiedy z parkomatu ktoś skorzysta w następny czwartek (31 grudnia) lub w piątek (1 stycznia) - wtedy czas wykupionego postoju liczony będzie dopiero od poniedziałku, 4 stycznia. ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

W Wigilię i Sylwestra plus w dwa najbliższe piątki w Szczecinie w SPP postoimy za darmo.

 

 

 

  

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ch.Eng
2015-12-22 20:33:50
Ten co to pisał zjadł za dużo opłatka, na wigilii w redakcji.
@
2015-12-22 14:56:21
"W tym tygodniu tylko do godz. 17." Aż zbiera na wymioty. A czy w innych tygodniach nie jest do 17:00 ?? ...i kolejne odkrycie Ameryki. "w środę, 23 grudnia, wjeżdżając w obszar szczecińskiej strefy płatnego parkowania kierowcy zapłacą jak w każdy dzień powszedni." Rozumiem że w wigilię zwierzęta mówią ludzkim głosem, ale już na kilka dni przed ???
Edek
2015-12-22 12:14:57
Na odnowionej Niepodległości można parkować za darmo cały rok !!! I nie tylko tam. Płatne miejsce parkingowe od 14 lutego 2014 musi być oznaczone jednocześnie znakami pionowymi i poziomymi (nie z kostki tylko linią) . Opinia z ministerstwa "Wprowadzenie strefy płatnego parkowania wymaga zastosowania znaków drogowych oznaczających wjazd i wyjazd ze strefy oraz oznaczających miejsca postojowe - mówi Piotr Popa, rzecznik MIR. - Miejsce postojowe powinno być oznakowane zarówno znakami pionowymi (D-18 „parking”, D-18a „parking – miejsce zastrzeżone” lub D-18b „parking zadaszony”) jak i poziomymi (P-18„stanowisko postojowe”, P-19 „linia wyznaczająca pas postojowy”, P-20„koperta” lub w przypadku stanowisk postojowych dla osób niepełnosprawnych P-24 „miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej”).Postój pojazdu w strefie płatnego parkowania na tak wyznaczonym miejscu obliguje do opłaty za parkowanie, zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych." W necie jest też oficjalne stanowisko MI dla wojewody Pomorskiego. Google : "parkowanie w strefie ministerstwo wojewoda pomorski" i plik pdf

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA