poniedziałek, 06 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > „Papuga" czeka w magistracie

„Papuga" czeka w magistracie

„Papuga" czeka w magistracie
Data publikacji: 2016-01-02 10:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1873 81556

Od poniedziałku 4 stycznia 2016 roku w Szczecinie rusza system udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej. Będą się tym zajmować adwokaci, radcowie prawni oraz doradcy podatkowi w Urzędzie Miejskim i jego filii na Prawobrzeżu.

Według informacji Urzędu Miejskiego przygotowano 16 punktów obsługi prawnej. Dziesięć z nich znajduje się w magistracie przy placu Armii Krajowej 1. Sześć kolejnych ulokowano na Prawobrzeżu w siedzibie filii Urzędu Miasta przy ulicy Rydla 39-40. Wszystkie będą przyjmować interesantów w godzinach od 8 do 20.

Darmowa pomoc prawna przysługuje osobom, które nie ukończyły 26 roku życia, osobom fizycznym, którym w 2015 roku przyznano świadczenie na podstawie ustawy o pomocy społecznej, osobom, które ukończyły 65 lat, posiadaczom ważnej Karty Dużej Rodziny, kombatantom, weteranom, osobom zagrożonym lub poszkodowanym katastrofą naturalną, klęską żywiołową czy też awarią techniczną.

Pomoc prawna ma polegać m.in. na udzieleniu informacji o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących uprawnieniach lub nałożonych obowiązkach, wskazaniu sposobu rozwiązania problemu prawnego, sporządzeniu projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych, o ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego w postępowaniu sądowoadministracyjnym. Udzielane informacje mają dotyczyć prawa pracy, cywilnego, karnego, administracyjnego, ubezpieczeń społecznych, rodzinnego, podatkowego, rozpoczęcia działalności gospodarczej. Pomoc nie będzie obejmować spraw z zakresu prawa celnego, dewizowego, handlowego.

(dar)

Fot. D.GORAJSKI (arch.)

Komentarze

@
na kaszubach
2016-01-02 15:13:48
doc
A autor tytułu to gdzie garował?
2016-01-02 12:40:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Doradzają ofiarom
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie