Środa, 24 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Pamiętają o mieszkańcach schroniska

Data publikacji: 29 sierpnia 2020 r. 13:07
Ostatnia aktualizacja: 04 września 2020 r. 07:34
Pamiętają o mieszkańcach schroniska
Na zdjęciu od lewej: Radosław Hardzik oraz Radosław Ignatiuk przyjechali do mieszkańców schroniska z dobra energią i podarunkami. Fot. Anna Gniazdowska  

Odzież, obuwie, ciepłe koce i - jako miły dodatek - smaczne pizze oraz słodkie czekolady trafiły ostatnio do Schroniska dla Osób Bezdomnych przy ul. Hryniewieckiego w Szczecinie. Darczyńcy, którzy je przywieźli, zadbali o potrzeby mieszkańców tej placówki nie pierwszy raz.

Radosław Ignatiuk i Radosław Herdzik przyjechali do schroniska z podarunkami zorganizowanymi przez dwie szkoły jogi klasycznej - Ewy i Rafała Lichtarowiczów ze Szczecina oraz szkoły Nataraja ze Stargardu. Tym razem zebrali dla tego domu potrzebne ubrania, nowe i używane, a także słodycze. Przy współpracy z pizzerią King, udało się też zadbać o smaczny poczęstunek - do schroniska dotarło 28 pizz. Mieszkańcy bardzo się z tej wizyty ucieszyli.

- To część naszej posługi dla potrzebujących - mówi Radosław Ignatiuk. - Cieszymy się, że znów tu jesteśmy.

Stała pamięć o potrzebach osób bezdomnych, które tu mieszkają, jest dla placówki bardzo cenna. Darczyńcy nie kryją, że sami również czerpią dobrą energię z każdego takiego spotkania.

- Kilka razy do roku robimy różne akcje i zbiórki, ta jest kolejną - mówi Radosław Herdzik. - Znamy mieszkańców domu, koncertujemy tu czasem z zespołem Oddech Cadyka. Szczególną wizytą był dla nas koncert przed wigilią, to była wyjątkowa wspólna chwila bliskości i serdeczności.

Z powodu wciąż trwającej pandemii placówka jest zamknięta dla osób odwiedzających, do minimum ograniczone są też wyjścia mieszkańców. Każdy kto chce, może jednak przekazać wsparcie w bezpieczny sposób. Jest to schronisko z usługami opiekuńczymi, przebywają tu w większości ludzie starsi, schorowani, niepełnosprawni. Dom ma 105 miejsc. Prowadzi go Stowarzyszenie Złoty Wiek.

(gan)

Fot. Anna Gniazdowska

Na zdjęciu od lewej: Radosław Hardzik oraz Radosław Ignatiuk przyjechali do mieszkańców schroniska z dobra energią i podarunkami. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Joga
2020-09-04 07:06:21
"Radziowie" jesteście wspaniali :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA