wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pamięć o 13 grudnia. Obchody w Szczecinie

Pamięć o 13 grudnia. Obchody w Szczecinie (akt. 1)

Pamięć o 13 grudnia. Obchody w Szczecinie
Data publikacji: 2018-12-12 17:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:27
Wywietleń: 1702 366406

W Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego (13 grudnia) wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc złoży o godz.12 kwiaty przed bramą Stoczni Szczecińskiej. 

Następnie, o godz. 13, zostaną złożone kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary systemu komunistycznego na placu Grunwaldzkim. 

Wieczorem, o godz. 19.30,  Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki przyłączy się do zainaugurowanej przez IPN akcji „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. W oknie ZUW (na parterze) zapłonie symboliczna świeca w nawiązaniu do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w wigilię Bożego Narodzenia 1981 r. wykonały rzesze mieszkańców wolnego świata.

- To symboliczne uczczenie pamięci ofiar stanu wojennego – podkreśla wojewoda Tomasz Hinc – Tamtej zimy wielu Polaków tylko w ten sposób mogło wyrazić swój sprzeciw wobec brutalnej polityki komunistycznych władz. Świece zapłonęły też w oknach Watykanu i Białego Domu. Zachęcam wszystkich, by przyłączyli się do tej akcji we wspólnym hołdzie wobec zabitych i poszkodowanych w czasach komunizmu.

(g)

Fot. (arch.)

Komentarze

guciu
Slepy żołnierz z Wronu po północy !?...hmmm
2018-12-13 18:49:52
A 37 lat pozniej...
PO-stkomunistyczne i Nowoczesnie za-KOD-owane Lewactwo - dalej "wygrywaja" Wybory w Szczecinie, czyli ze...... spadochroniarze PO-nownie "gora" ???
2018-12-13 14:30:06
A 10 lat później
Demiurg demokracji koncesjonowanej a zarazem redaktor pewnej bardzo poczytnej gazety, określił przestępców z junty wojskowej i z komunistycznej dyktatury jako "ludzie honoru"
2018-12-13 13:47:07
kicek
jutro mam 37 lat , haha
2018-12-12 21:50:53
?
Z tymi młodymi to jakiś żart, prawda?
2018-12-12 20:59:34
Wobec...
Zabitych, Poszkodowanych i dalej jeszcze... Cierpiacych - Uczestnikow Wydarzen od dnia 13.12.1981 roku... tj. wprowadzenia w Polsce Stanu Wojennego przez Warszawsko-PRL-owska WRONE az na 2,5 roku... do dnia 22 Lipca 1983 roku !!
2018-12-12 20:36:09