czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pamięć i żal

Pamięć i żal

Pamięć i żal
Data publikacji: 2018-01-22 06:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 1010 310334

Wąska cmentarna brama, a w niej wielka kałuża. Na tyle duża, że nawet młodym trudno byłoby nad nią przeskoczyć. Osoby starsze, szczególnie poruszające się o kulach - jak widać na zdjęciu - nie mają szans: muszą brnąć w błocie.

Nie takiego wejścia u bramy „parku, co pochował umarłych" można by się spodziewać. Nie takiej przeszkody na drodze ku miejscom pamięci oczekiwać. Komentował Czytelnik, Tadeusz Turek, który ów obraz „pamięci i wstydu" z Cmentarza Centralnego przekazał naszej redakcji.

Szkoda, że sprawa umknęła uwadze administrującego największą szczecińską nekropolią Zakładu Usług Komunalnych. Podobnie jak przy tejże bramie, choć również w błocie, leżące śmieci… Mamy nadzieję, że to zdjęcie wystarczy, aby z tej sytuacji ZUK wyciągnął właściwe wnioski. Ku pamięci.

(an)

Fot. Tadeusz TUREK

Pamięć i żal

Komentarze

brubru
dopóki w ZUK nie wymienią zarządu dopóty będzie tam wyglądać jak w byłym PGR.
2018-01-22 14:51:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”