wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Padnie tysiąc drzew

Padnie tysiąc drzew

Padnie tysiąc drzew
Data publikacji: 2015-10-05 08:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1734 26082
Kołobrzeskie parki Jedności Narodowej i Aleksandra Fredry wkrótce zmienią swoje oblicze. Szczególne zmiany dotyczyć będą tego drugiego, który teraz bardziej przypomina busz niż miejsce dla spacerowiczów.

Uzgodnienia dotyczące wycinki trwały wiele miesięcy. Z uwagi na charakter parku, swoja opinie musiał wydawać między innymi konserwator zabytków. Ostatecznie postanowiono, że usuniętych zostanie blisko 2 tys. wystających z ziemi pni. Projekt rewitalizacji obu parków zakłada przy tym całkowite wycięcie ponad tysiąca drzew. Zabiegi już powinny się rozpocząć, ale na pierwszy przetarg ogłoszony przez miasto nie zgłosił się ani jeden podmiot zainteresowany wykonaniem zlecenia. Jeśli drzewa nie zostaną w miarę szybko usunięte, wiosną projekt ich wycinki może okazać się nieaktualny. W czasie jesienno-zimowych sztormów część słabszych drzew zostanie obalonych przez wiatr, uszkadzając w czasie upadku inne drzewa. Tak było już w przeszłości. Jeśli tak się stanie i tym razem, może się okazać, że za kilka miesięcy drzew trzeba będzie wyciąć więcej, niż zakłada aktualny projekt.
(pw) ©℗

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie