czwartek, 29 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pacjentka szpitala w Świnoujściu z podejrzeniem koronawirusa

Pacjentka szpitala w Świnoujściu z podejrzeniem koronawirusa

Pacjentka szpitala w Świnoujściu z podejrzeniem koronawirusa
Data publikacji: 2020-09-29 08:06
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-29 18:49
Wywietleń: 1603 477100

U jednej z pacjentek Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu stwierdzono możliwość zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W poniedziałek wieczorem została przetransportowana do Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Szpital w Świnoujściu obecnie pracuje normalnie.

Badanie zostanie powtórzone ze względu na to, że wynik testu nie jest do końca jednoznaczny. Pacjentka była badana wcześniej pod kątem przeciwciał odnośnie wspomnianego wirusa i wynik był negatywny.

- Na podobną sytuację byliśmy przygotowani już od miesięcy. Postępowaliśmy zgodnie z procedurami. Dbamy o bezpieczeństwo naszych pacjentów oraz personelu szpitala. Działamy w koordynacji z Miejskim i Wojewódzkim Sztabem Zarządzania Kryzysowego, Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Świnoujściu oraz Prezydentem Miasta - informuje świnoujski szpital - Przestrzegając procedur zabezpieczyliśmy szpital na wypadek takiej sytuacji. W ramach wspomnianych środków bezpieczeństwa na kwarantannę udało się sześć osób, które miały kontakt z pacjentką, a pomieszczenia szpitala gdzie przebywała zostały odkażone.

Żadna z osób skierowanych na kwarantannę nie ma objawów choroby. W związku z zaistniałą sytuacją szpital w poniedziałek funkcjonował z ograniczeniami dostępu między godziną 17, a 20. Obecnie placówka pracuje normalnie i niesie pomoc pacjentom.

Tekst i fot. reg

Komentarze

@ojejq
Proponuję skierować się jak najszybciej do odpowiedniego specjalisty, bo z postrzeganiem nie najlepiej. Postrzeganie i zdolność percepcji mocno ograniczona.
2020-09-29 18:40:39
a to ci
To tam tez organizują wesela ?
2020-09-29 17:19:35
Nie stygmatyzować
" stwierdzono możliwość zakażenia wirusem SARS-CoV-2." Opanujcie się ,bo albo to coś jest potwierdzone albo nie.Albo się jest w ciąży albo nie.Co za idiotyzmy zaczynają się pojawiać. A może ta pani ma zwykłą grypę-? Stygmatyzujecie ludzi siejecie panikę.Może wpadniecie na szatański pomysł i zaproponujecie budowę getta co-? Bo to właśnie poprzez taki przekaz do tego zmierza.Chory na grypę,gruźlicę czy żółtaczkę jest innym pacjentem od osoby z tym Covid-? Przecież to też patogen wirusa grypopochodnego.
2020-09-29 10:07:51
Ojejq
A może profilaktycznie szpital zamknąć, spalić, zasypać wapnem a później posadzić las?
2020-09-29 08:23:17

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie