piątek, 13 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Otworzyli sklep dla hobbystów

Otworzyli sklep dla hobbystów

Otworzyli sklep dla hobbystów
Data publikacji: 2018-01-29 15:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:02
Wywietleń: 2787 311492

Sklep dla prawdziwych hobbystów otwarto w poniedziałek w centrum Szczecina. Dzięki Poczcie Polskiej swoje wymarzone miejsce mają filateliści.

 - Otwierając ten sklep wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom hobbystów, chcemy zadbać o naszych najwierniejszych klientów, ale także zaszczepić tę pasję wśród dzieci i młodzieży - nie ukrywał Rafał Sekuła, dyrektor Regionu Sprzedaży Poczty Polskiej w Szczecinie. - Mamy nadzieję, że nie będzie to tylko sklep, ale także miejsce spotkań, wymiany poglądów, miejsce, w którym nowi pasjonaci rozpoczną swoją przygodę ze znaczkami.

Zainteresowanie nową placówką było spore. Na długo przed przecięciem wstęgi przed wejściem zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Przybyli filateliści ze Szczecina, ale także opiekunowie szkolnych kół z regionu.

- W naszym okręgu działa 7 kół młodzieżowych, każde z nich zrzesza ponad 20-30 osób. Ale wielu filatelistów nie należy do Związku, ta liczba jest o wiele większa - nie ukrywa Zbigniew Jóźwikowski, wiceprezes Zarządu Zachodniopomorskiego Okręgu Polskiego Związku Filatelistów w Szczecinie. Cieszy nas, że choć rzesza doświadczonych hobbystów z każdym rokiem jest mniejsza, to z każdym rokiem, mimo braku czasu, mimo ogólnego pędu za pieniądzem, przybywają coraz młodsi koledzy.

Znaczki to bowiem nie tylko zbieranie. To pasja, która zaszczepiona w wieku szkolnym, uczy wytrwałości, konsekwencji, dążenia do celu. Ale pozwala także na zdobywanie wiedzy.

- Można zbierać znaczki związane z historią Polski, botaniką, wydarzeniami na świecie... Proszę sobie wyobrazić ucznia, który niechętnie słucha wykładu nauczyciela, ale potem z wypiekami na twarzy zgłębia fakty związane z bitwą pod Grunwaldem, bo taki bloczek wpadł w ręce i od tego zaczęla się pasja związana z filatelistyką, ale także historią.

W ofercie sklepu znajdują się znaczki pocztowe, koperty FDC (pierwszego dnia obiegu), całostki oraz walory filatelistyczne wydawane przez Pocztę Polską. Dostępne są też klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie oraz akcesoria dla filatelistów i numizmatyków. Dodatkowo w asortymencie uwzględniono artykuły pocztowe, jak kartki, koperty, kartony do pakowania paczek oraz książki, gazety i czasopisma, kalendarze.

Klienci sklepu mogą też skorzystać w nim z usług pocztowych i finansowych. Nadadzą przesyłkę, dokonają wpłaty na rachunki bankowe, skorzystają z elektronicznych przekazów pocztowych, usług kurierskich. 

Sklep w budynku Poczty Polskiej przy al. Niepodległości będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od  9 do 18. ©℗

ToT

Fot. Ryszard PAKIESER

Otworzyli sklep dla hobbystów Otworzyli sklep dla hobbystów

Komentarze

JanX
Co byś nie zrobił, to narzekaczy nie zabraknie, choćby jeden ...
2018-01-29 23:15:18
gumieńce
To sklep dla kilku klentów a listy na gumieńcach nie są doręczane od kilku tygodni, wracają do nadawcy bez ujrzenia adresata. Poczta polska zamiast dbać o doręczalnośc urządza sobie skansen prl. za co my płacimy? niewywiązanie się z doręczenia lub wyrzucanie korespondencji jest przestępstwem? kto odpowiada za ten balagan??????
2018-01-29 21:37:39
Niezle
Brawo, skoro jest takie zainteresowanie, to warto.
2018-01-29 16:46:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie