Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Otworzyli nowy komisariat policji w Międzyzdrojach [GALERIA]

Data publikacji: 06 lutego 2020 r. 17:49
Ostatnia aktualizacja: 07 lutego 2020 r. 11:26
Otworzyli nowy komisariat policji w Międzyzdrojach
 

Nowy komisariat policji w Międzyzdrojach już otwarty. W czwartek nastąpiło symboliczne przekazanie kluczy do jednostki.

Dotychczasowa siedziba komisariatu policji w Międzyzdrojach zlokalizowana była przy ul. Mickiewicza 14. Budynek nie spełniał dzisiejszych standardów technicznych i użytkowych obiektów policji. Konieczna więc stała się budowa nowej siedziby.

Starosta kamieński wydał decyzję o przekazaniu nieruchomości przy ul. Kopernika 2 w Międzyzdrojach przez Morski Oddział Straży Granicznej dla Komedy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Następnie podpisana została umowa dotycząca budowy nowej siedziby komisariatu policji w Międzyzdrojach.

Zakończenie prac i odbiór budynku odbył się we wrześniu 2019 roku. Środki na inwestycję w całości pochodziły z budżetu policji. Całkowity koszt przebudowy przekracza 2,2 mln zł. W ramach wynoszącego 200 tys. zł dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie wykonane zostały prace termomodernizacyjne.

Budynek główny nowego komisariatu jest trzykondygnacyjny i ma podpiwniczenie. W piwnicy znajdują się pomieszczenia magazynowe oraz techniczne. Na parterze natomiast umiejscowiono pomieszczenia zespołu dyżurnych, pokoje wydziału prewencji i ruchu drogowego, serwerownię, a także pomieszczenia sanitarne i socjalne.

Na pierwszym piętrze znajduje się pokój komendanta wraz z sekretariatem i zapleczem socjalnym, sala odpraw, pokoje wydziału kryminalnego, pokoje pracowników administracyjnych oraz pomieszczenia sanitarno-socjalne.

Nowa siedziba ma poprawić warunki pracy funkcjonariuszy i pracowników policji oraz warunki obsługi interesantów. 

(ip)

Fot. policja 

Na zdjęciach: W uroczystości wzięli udział: wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz, komendant wojewódzki policji w Szczecinie nadinsp. Jacek Cegieła, p.o. dyrektora Biura Logistyki KGP mł. insp. Andrzej Kropiwca oraz parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, kadry kierowniczej garnizonu zachodniopomorskiego i mieszkańcy Międzyzdrojów.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

OMG
2020-02-06 22:34:22
Ale po co? Przecież tam nie ma komu pracować.
dexter
2020-02-06 22:06:37
TO JAKIEŚ ŻARTY!!!!!!!!!!!!!! A GDZIE PROBOSZCZ ZA "CO ŁASKA"???
roger
2020-02-06 19:38:57
lecz się maniakalny pustaku
Kuria jego mać
2020-02-06 18:22:53
"balon " dobrzyński na czele a jak ?? Tylko klecha z miotełką nie zdążył dojechać ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA