Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-6 szczecin
REKLAMA

Otwarte Strefy Aktywności przy szkołach. Wykonawca przejął plac budowy

Data publikacji: 08 stycznia 2019 r. 17:43
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:29
Otwarte Strefy Aktywności przy szkołach. Wykonawca przejął plac budowy
 

Przy Szkołach Podstawowych nr 28, 42, 51 i 74 oraz Zespole Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej w Szczecinie powstaną Otwarte Strefy Aktywności. Generalny wykonawca - firma TLS Sport - przejął we wtorek (8 stycznia) place ich budowy. 

OSA to ogólnodostępna, wielofunkcyjna, plenerowa strefa aktywności, przeznaczona dla różnych grup wiekowych. Każda będzie się składać z: zewnętrznej siłowni plenerowej, strefy relaksu wyposażonej w stoły do gry w szachy i ławki parkowe, placu zabaw o charakterze sprawnościowym, przestrzeni Street Workout, w której znajdą się urządzenia treningowe opracowane przez gimnastyków (certyfikowane, bezpieczne, dostosowane do wieku użytkowników). Strefy znajdujące się przy Szkołach Podstawowych nr 28, 42, 51 i 74 dostosowane będą dla osób niepełnosprawnych.

Projekt obejmuje również przygotowanie aplikacji treningowej na smartfony wyposażone w systemy Android i OS. Pokazywać ona będzie prawidłowe wykonywanie ćwiczeń na urządzeniach w strefie street workout.

Na zrealizowanie inwestycji firma TLS Sport ze Szczecina będzie miała nie więcej jak 100 dni od podpisania umowy. Koszt to 1 250 000 zł. 

(g)

Fot. UM Szczecin

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA