piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Oszustwa na pracę

Oszustwa na pracę

Oszustwa na pracę
Data publikacji: 2016-02-09 20:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 2178 116215

Internauci ostrzegają się w sieci przed oszustem, który próbuje wyłudzać dane osobowe od osób poszukujących pracy. Oferuje zatrudnienie w charakterze recepcjonistki w prywatnej przychodni zdrowia. Zanim pozna kandydata, prosi o wypełnienie ankiety zawierającej szczegółowe pytania: o wiek, adres, nr konta osobistego... Przychodnia przywoływana w ogłoszeniu opublikowała już oświadczenie, w którym zdecydowanie się odcina od takiej formy rekrutacji. A policja przestrzega, żeby zachować ostrożność za każdym razem, gdy podajemy swoje dane osobowe.

Jedna z internautek dostała następującą wiadomość od prawdopodobnego oszusta: "Kontaktuje się odnośnie aplikacji złożonej do pracy w Przychodni Medycznej ze Szczecina poprzez portal olx. Po zapoznaniu się i przeanalizowaniu Państwa CV będziemy zainteresowani podjęciem współpracy z Państwem. W związku z tym proszę o wiadomość, czy najbliższy piątek odpowiadałby Państwu na wizytę w naszej placówce celem omówienia warunków współpracy oraz zawarcia umowy. Wcześniej proszę o przesłanie do nas poniższej krótkiej ankiety osobowej potrzebnej do teczki pracownika oraz przygotowania umowy.

A w ankiecie znalazły się pytania o: imię i nazwisko, adres zameldowania, pesel, serię i numer dowodu, adres email, numer telefonu, numer osobistego rachunku (podobno do wypłaty wynagrodzenia).©℗

(sag)

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Artur BAKAJ


 

 

 

Komentarze

Rozwaga
Czy w ogóle ktoś okazał się tak nieroztropny, by podać tak osobiste dane?
2016-02-10 09:00:01
Obiecanki cacanki...,
Mowiac krotko, te wszystkie dane... sa tym INTERNETOWYM OSZUSTOM PO-trzebne do wyjecia i przerzucenia pieniedzy internetem z Bankowego konta danej osoby... na Ich zakamuflowane konta...byc moze i PO-za granicami Polski ! Wszystkie takie sytuacje naciagania i oszustwa... trzeba jak najszybciej zglaszac na Policje !!
2016-02-10 00:06:44

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie