Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Oszustwa na pracę

Data publikacji: 09 lutego 2016 r. 20:53
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:43
Oszustwa na pracę
 

Internauci ostrzegają się w sieci przed oszustem, który próbuje wyłudzać dane osobowe od osób poszukujących pracy. Oferuje zatrudnienie w charakterze recepcjonistki w prywatnej przychodni zdrowia. Zanim pozna kandydata, prosi o wypełnienie ankiety zawierającej szczegółowe pytania: o wiek, adres, nr konta osobistego... Przychodnia przywoływana w ogłoszeniu opublikowała już oświadczenie, w którym zdecydowanie się odcina od takiej formy rekrutacji. A policja przestrzega, żeby zachować ostrożność za każdym razem, gdy podajemy swoje dane osobowe.

Jedna z internautek dostała następującą wiadomość od prawdopodobnego oszusta: "Kontaktuje się odnośnie aplikacji złożonej do pracy w Przychodni Medycznej ze Szczecina poprzez portal olx. Po zapoznaniu się i przeanalizowaniu Państwa CV będziemy zainteresowani podjęciem współpracy z Państwem. W związku z tym proszę o wiadomość, czy najbliższy piątek odpowiadałby Państwu na wizytę w naszej placówce celem omówienia warunków współpracy oraz zawarcia umowy. Wcześniej proszę o przesłanie do nas poniższej krótkiej ankiety osobowej potrzebnej do teczki pracownika oraz przygotowania umowy.

A w ankiecie znalazły się pytania o: imię i nazwisko, adres zameldowania, pesel, serię i numer dowodu, adres email, numer telefonu, numer osobistego rachunku (podobno do wypłaty wynagrodzenia).©℗

(sag)

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Artur BAKAJ


 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Rozwaga
2016-02-10 09:00:01
Czy w ogóle ktoś okazał się tak nieroztropny, by podać tak osobiste dane?
Obiecanki cacanki...,
2016-02-10 00:06:44
Mowiac krotko, te wszystkie dane... sa tym INTERNETOWYM OSZUSTOM PO-trzebne do wyjecia i przerzucenia pieniedzy internetem z Bankowego konta danej osoby... na Ich zakamuflowane konta...byc moze i PO-za granicami Polski ! Wszystkie takie sytuacje naciagania i oszustwa... trzeba jak najszybciej zglaszac na Policje !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA