wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Oszuści próbują sprzedać bon turystyczny

Oszuści próbują sprzedać bon turystyczny

Oszuści próbują sprzedać bon turystyczny
Data publikacji: 2020-08-05 06:53
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-05 10:12
Wywietleń: 826 468136

W internecie pojawiły się oferty oszustów, którzy próbują sprzedać bon turystyczny. - Bon ten nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze - przypominają Polska Organizacja Turystyczna i Zakład Ubezpieczeń Społecznych. - Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione.

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bonem można płacić za usług na rzecz dziecka, któremu przyznano dodatek lub świadczenie wychowawcze. Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku. Sprzedawanie bonów jest niezgodne z jego przeznaczeniem.

Polska Organizacja Turystyczna przestrzega przed takimi aukcjami. Może to być kolejna próba oszustwa na bon turystyczny. Sam 16-znakowy kod, który otrzymamy przy aktywacji nie wystarczy, aby zrealizować transakcję. Podczas jej potwierdzania trzeba podać czterocyfrowy pin, który zostanie przesłany na numer telefonu podany podczas aktywacji bonu. Przy zakupie takiego bonu nie będziemy mieli też pewności, czy kod nie został już wykorzystany.

- Na stronach internetowych możemy również znaleźć oferty płatnych usług, które dotyczą pomocy przy założeniu PUE ZUS i aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego - informuje Karol Jagielski, rzecznik ZUS województwa zachodniopomorskiego. - Prosimy z nich nie korzystać. Pomoc przy uruchomieniu konta na PUE, jak i aktywacja bonu jest bezpłatna. Wszelkie informacje są dostępne m.in. na stronie internetowej i w każdej placówce ZUS. Można także skorzystać z całodobowej infolinii, pod numerem: 22 11 22 111. Przypominamy też, że nie należy osobom trzecim udostępniać swojego loginu i hasła do PUE ZUS. Trzeba pamiętać, że na PUE mamy dostęp do swoich danych, np. o zwolnieniach lekarskich, pobranych zasiłkach, czy wysokości wynagrodzenia i składek.

(gan)

Fot. Paulina Sikora

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie