Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Oszukiwali „na policjanta” w Polsce i Niemczech

Data publikacji: 19 lutego 2019 r. 07:46
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:33
Oszukiwali „na policjanta” w Polsce i Niemczech
 

Do Sądu Okręgowego w Szczecinie trafił akt oskarżenia przeciwko pięciu mężczyznom, którym zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienie trzynastu przestępstw przeciwko mieniu. Metodą "na policjanta" w Polsce i Niemczech wyłudzili blisko 144 tysiące złotych.

Akt oskarżenia przeciwko pięciu mężczyznom skierowała do sądu Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. W toku postępowania ustalono, że podejrzani pomiędzy marcem a sierpniem 2018 r. telefonowali do osób - głownie seniorów - z informacją o rzekomo prowadzonej akcji policyjnej i konieczności przekazania w związku z tym pieniędzy. Pokrzywdzeni robili to na różne sposoby: wyrzucając gotówkę przez okno, pod którym czekał jeden ze sprawców, lub przekazywali ją wskazanej osobie, a niekiedy wykonywali przelewy pieniężne na wskazany rachunek bankowy.

W ten sposób podejrzani w ośmiu przypadkach skutecznie wyłudzili od pokrzywdzonych 143 578,13 złotych. Ponadto w pięciu usiłowali wyłudzić 108 675 złotych.

W wyniku podjętych działań sprawcy zostali ustaleni, a następnie zatrzymani. Oskarżeni to osoby wieku od 36 do 63 lat. Działali w Szczecinie, Krakowie, Pruszkowie, Warszawie i innych miejscowościach w Polsce oraz Niemczech.

 Sąd zastosował wobec czterech sprawców, karanych już wcześniej, tymczasowe aresztowanie. Za zarzucane przestępstwa całej piątce podejrzanych grozi do 8 lat więzienia.

(g)

Fot. Paulina Sikora

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ciekaff
2019-02-19 16:17:34
Czy po zatrzymaniu policja kontaktowała się z poszkodowanymi okazując ich wizerunek ?? Bo ja znam osobę którą zrobiono na wnuczko-policjanta i jak to zakwalifikowano w statystykach i aktach policyjnych ??!! Na dziś sprawa umorzona bo ...no właśnie ??? Może nie ta statystyka, nie te akta , nie ta metoda... A może to te "gęby" !!
Moze to ci sami
2019-02-19 15:37:13
co nacięli Birgfellnera na 50 tys...? Metoda jakby podobna...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA