Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Oszukiwali na BLIK-a. Rozliczy ich sąd (akt. 1)

Data publikacji: 19 października 2023 r. 17:19
Ostatnia aktualizacja: 20 października 2023 r. 20:54
Oszukiwali na BLIK-a. Rozliczy ich sąd
Fot. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie  

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi pięciu mężczyznom, którzy w Zachodniopomorskiem oszukiwali ludzi metodą „na BLIK” i tym sposobem wyłudzili ponad 17 tysięcy. Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód w Szczecinie właśnie skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie akty oskarżenia wobec podejrzanych o dokonanie lub usiłowanie aż dwudziestu ośmiu przestępstw.

Mężczyźni w okresie od 13 stycznia do 10 lutego 2019 roku w Szczecinie i Międzyzdrojach, po uprzednim przełamaniu zabezpieczeń elektronicznych, przejmowali konta w popularnych serwisach społecznościowych i podając się za inne osoby, fałszywie informowali o trudnej sytuacji finansowej, wyłudzając kody BLIK. Następnie posługując się wykradzionymi w podstępny sposób kodami, dokonywali wypłaty środków pieniężnych w bankomatach. Wartość szkody wyniosła łącznie 17 700 zł.

Sprawców namierzyła policja - zostali ustaleni i zatrzymani. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie  zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

- Czterech podejrzanych częściowo przyznało się do popełnienia zarzucanych im czynów, jeden z nich wyparł się oszukańczej działalności - informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

Dwaj podejrzani byli już karani, trzech do tej pory nie miało czynienia z wymiarem sprawiedliwości. 

Z Kodeksu karnego wynika, że sąd może skazać za zarzucane pięciu oszustom przestępstwa kary pozbawienia wolności od roku do 10 lat. 

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

immunitet
2023-10-20 20:26:31
Gdyby zostali parlamentarzystami ochroniłyby ich immunitety.
Sędzia Gąciarek
2023-10-19 23:49:55
albo inny przedstawiciel najwyższej kasty ich uniewinni w myśl tradycyjnego myślenia "na złość tacie zesr* się we własne gacie"

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA