środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ostatnie szlify na pl. Szarych Szeregów. Wkrótce wrócą wszystkie tramwaje

Ostatnie szlify na pl. Szarych Szeregów. Wkrótce wrócą wszystkie tramwaje

Ostatnie szlify na pl. Szarych Szeregów. Wkrótce wrócą wszystkie tramwaje
Data publikacji: 2020-07-13 06:54
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-20 12:54
Wywietleń: 2048 464414

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym tygodniu na swoimi stałymi trasami - już bez objazdów - pojadą ponownie tramwaje wszystkich czterech linii, które kursują przez szczeciński plac Szarych Szeregów. Do przywrócenia ich normalnego ruchu w tym rejonie przez nowe torowisko można odliczać już nie tyle nawet dni, co godziny. Podobnie jak do zdjęcia ostatnich blokad dla aut z nowego dla nich przejazdu przez tory od strony al. Piastów.

Na centralnej wyspie ronda w minionym tygodniu ułożona została ostatnia warstwa nawierzchni asfaltowej w międzytorzach i na całej szerokości odcinków pasów autobusowo-tramwajowych we wszystkich relacjach, także w tej przebudowywanej jako ostatnia na kierunkach al. Wojska Polskiego - al. Piastów i al. Marszałka Józefa Piłsudskiego - al. Piastów. Jest też już podwieszona na nowych słupach sieć trakcyjna. W miniony weekend, nie wyłączając niedzieli, trwały tam ostatnie prace przy szlifowaniu nowych szyn i czyszczeniu torów. Do wykonania pozostał niewielki zakres prac brukarskich. Przyłączane są ostatnie z instalacji uzbrojenia podziemnego. Na zasypanie czekają wykopy, w których te się znajdują, m.in. na narożnikach w pasach chodników od strony al. Wojska Polskiego, al. Marszałka Józefa Piłsudskiego i ul. Wielkopolskiej i następnie położenie na nich nowej nawierzchni.

Przypomnijmy, że przebudowa w rejonie pl. Szarych Szeregów i na odcinku ul. Piłsudskiego, która trwała od połowy stycznia, to pierwsze z dwóch zadań realizowanych w ramach jednego kontraktu zawartego z ZUE SA z Krakowa. Jednocześnie ten węzeł komunikacyjny modernizowany jest jako pierwszy z pakietu inwestycji zaplanowanych do wykonania ze wsparciem finansowym z funduszy Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Koszt realizacji zadania na pl. Szarych Szarych Szeregów i odcinku al. Marszałka Józefa Piłsudskiego do pl. Odrodzenia ma zamknąć się kwotą nieco ponad 19 mln zł.

Łączna wartość inwestycji zleconych ZUE S.A. wynosi 44 894 559,07 zł, a składa się na nią również rozpoczęta budowa nowego torowiska z rozjazdami i całą infrastrukturą oraz modernizacja układu drogowo-komunikacyjnego w węźle ul. Wyszyńskiego - ul. Nabrzeże Wieleckie - Most Długi za kwotę prawie 25,9 mln zł. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Ostatnie szlify na pl. Szarych Szeregów. Wkrótce wrócą wszystkie tramwaje Ostatnie szlify na pl. Szarych Szeregów. Wkrótce wrócą wszystkie tramwaje Ostatnie szlify na pl. Szarych Szeregów. Wkrótce wrócą wszystkie tramwaje Ostatnie szlify na pl. Szarych Szeregów. Wkrótce wrócą wszystkie tramwaje Ostatnie szlify na pl. Szarych Szeregów. Wkrótce wrócą wszystkie tramwaje Ostatnie szlify na pl. Szarych Szeregów. Wkrótce wrócą wszystkie tramwaje Ostatnie szlify na pl. Szarych Szeregów. Wkrótce wrócą wszystkie tramwaje Ostatnie szlify na pl. Szarych Szeregów. Wkrótce wrócą wszystkie tramwaje Ostatnie szlify na pl. Szarych Szeregów. Wkrótce wrócą wszystkie tramwaje Ostatnie szlify na pl. Szarych Szeregów. Wkrótce wrócą wszystkie tramwaje Ostatnie szlify na pl. Szarych Szeregów. Wkrótce wrócą wszystkie tramwaje Ostatnie szlify na pl. Szarych Szeregów. Wkrótce wrócą wszystkie tramwaje Ostatnie szlify na pl. Szarych Szeregów. Wkrótce wrócą wszystkie tramwaje Ostatnie szlify na pl. Szarych Szeregów. Wkrótce wrócą wszystkie tramwaje Ostatnie szlify na pl. Szarych Szeregów. Wkrótce wrócą wszystkie tramwaje Ostatnie szlify na pl. Szarych Szeregów. Wkrótce wrócą wszystkie tramwaje Ostatnie szlify na pl. Szarych Szeregów. Wkrótce wrócą wszystkie tramwaje

Komentarze

Duch Dziadka
Węzeł Łękno póki co aspiruje w tej chwili do bycia drugą po Arkońskiej i dalej inwestycji wstydu.Tam im przeszkodził stary mostek dziadka z wermahtu by usprawiedliwić swoje lenistwo,a tu wolne tempo prac,i sadzawka która zatrzymała im budowę.Rok opóźnienia,patrząc na to ile jest do zrobienia na tej inwestycji to pobożne życzenia i zapewne tylko maskujące rzeczywisty bardziej odległy termin o którym zapewne miasto już wie a mieszkańcy dowiedzą się w połowie przyszłego.Miało być szybko pięknie i dobrze zrobione wyszło klasycznie jak zwykle...po szczecińsku.
2020-07-14 09:16:13
@Co
Węzeł Łękno będzie gotowy za rok
2020-07-14 07:23:12
Co
A kiedy w koncu będzie dokonczony węzeł Łekno ile jeszcze czasu mozna czekac.
2020-07-13 23:41:09
pocieszni jesteście
70 milionów to mały pikuś choć właśnie widać ile można zrobić za 19 milionów, z miliardem na budowanie niebudowanej elektrowni jądrowej (pani premier Kopacz na pytanie o budowę elektrowni jądrowej odpowiedziała "ale my nie budujemy żadnej elektrowni jądrowej") to już nie tak jak mówicie... wydaliśmy miliard (ponad już) i nawet nie ma lokalizacji, dwa miliardy na TVP - jasne - nie mam nic przeciwko utrzymywaniu TVP - wolałbym jednak by była bardziej obiektywnym medium wszystkich podatników a nie tylko tubą jednej partii.
2020-07-13 20:41:39
Pan z żabki
Czekamy z niecierpliwością bo to ważny węzeł komunikacyjny.Firma stanęła na wysokości zadania,solidnie i chyba w miarę szybko jak na tak duży zakres robót.
2020-07-13 15:16:47
@za 19 milionów zrobiono
tak to jak jak PO wejdzie za mocno. Obudź się już po wyborach hahahaha
2020-07-13 11:48:32
@za 19 milionów
Już po wyborach, możesz przestać trollować. O 70 milionów miej pretensje do Grodzkiego, który maksymalnie długo przetrzymał w Senacie ustawę o wyborach. Przez co nie było potem czasu na ich przeprowadzenie w normalnym terminie, ale był za to czas na podmianę Kidawy-Błońskiej na Trzaskowskiego. Z elektrownią też gdzieś dzwonią, tylko nie wiadomo gdzie. Elektrownia miała być węglowa, a nie atomowa i będzie, ale gazowa. TVP zawsze była w większości utrzymywana z budżetu państwa. Więc dwa miliardy na jej utrzymanie nie są niczym nadzwyczajnym.
2020-07-13 10:36:45
za 19 milionów zrobiono
tak dużo pożytecznych zmian... teraz pomyślcie co można byłoby zrobić za zmarnowane 70 milionów (sasinowy druk niepotrzebnych zestawów wyborczych, miliard zł wydanych na budowanie niebudowanej elektrowni jądrowej, dwa miliardy zł wydanych na TVP, 680 miliardów zł długu którego narobiła PO ciągu 8 lat...
2020-07-13 09:00:32

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie