wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ostatnie przedregatowe szlify

Ostatnie przedregatowe szlify [FILM]

Ostatnie przedregatowe szlify
Data publikacji: 2017-08-03 19:06
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:25
Wywietleń: 1331 286715

W piątek do Szczecina przypłyną pierwsze jednostki biorące udział w finale The Tall Ships Races. Na Wałach Chrobrego i Łasztowni w czwartek trwały ostatnie przygotowania do tego wielkiego żeglarskiego wydarzenia.

Można już spacerować mostem pontonowym

Od rana można już korzystać z mostów pontonowych znajdujących się na Odrze. W piątek, sobotę i niedzielę otwarte zostaną o godzinie 7 rano i dostępne będą do 2. W poniedziałek i wtorek czynne będą zaś od 7 do 22.

Dobiega końca budowa sceny oraz montowanie nagłośnienia

W sobotę wystąpi na niej Andrea Bocelli, w niedzielę zaprezentują się gwiazdy The Voice of Poland, natomiast w poniedziałek Kayah oraz C-BooL. - Jest to jedna z największych scen, które budowaliśmy w ciągu 8 lat organizacji koncertów w Polsce. Ma 18 metrów wysokość i waży 160 ton. Ekrany ledowe mają powierzchnię ponad 200 m2 – przyznaje Janusz Stefański z firmy Prestige MJM.


Atrakcje dla dzieci i rzeźby z piasku

Strefa dziecięca przy placu Adama Mickiewicza już teraz budzi ogromne zainteresowanie. W godzinach popołudniowych dowieziono aż osiem ton piasku, dzięki któremu powstanie archipelag przygody. Na wszystkich tych, którzy wolą twardo stąpać po ziemi, czekać będzie świat chińskiego cyrku, czyli nauka chodzenia na chodakach i przygoda z aptekarzem Xip Cin. Animacje będą nie tylko świetną zabawą, ale i edukacyjną wycieczką.

Dobiega końca ustawianie elementów wesołego miasteczka

Zarówno te znajdujące się przy Wałach Chrobrego, jak i atrakcje na Łasztowni wystartują w piątek w godzinach popołudniowych. Będzie można poczuć dawkę adrenaliny na wahadle poruszającym się z prędkością 120km/h, na karuzeli łańcuchowej wynoszącej nas na wysokość 80m czy z diabelskiego młyna z którego można zobaczyć przepiękną panoramę Szczecina. Wciąż można podziwiać rzeźby ustawione w ramach Festiwalu Rzeźby w Piasku. Znajdują się na Łasztowni, na końcu wyremontowanego bulwaru Starówka.


Nie zgub dziecka. Skorzystaj z opaski

W tłumie bardzo łatwo się zagubić. By uniknąć nerwowych sytuacji warto skorzystać z opaski bezpieczeństwa. Można ją odebrać w jednym z punktów info znajdujących się na terenie imprezy. Punkty Info ulokowane zostały m.in. przy ul. Wendy, Nabrzeże Wieleckie, Zbożowej, przy strefie dziecięcej (przy pl. Adama Mickiewicza), przy Bulwarze Gdyńskim. Opaski oczywiście są bezpłatne. Po ich odebraniu należy zapisać na niej swój numer telefonu, a następnie założyć na rękę dziecka. W przypadku zaginięcia pociechy skorzystajmy jak najszybciej z pomocy służb czuwających nad bezpieczeństwem na terenie imprezy. Przypominamy, że policyjne izba dziecka znajdują się przy Bulwarze Gdyńskim oraz przy Nabrzeżu Wieleckim.

Aplikacja Ci pomoże

By łatwiej było poruszać się po terenie największej imprezy w historii Szczecina uruchomiona została dedykowana, darmowa aplikacja mobilna. Dzięki niej nie umknie żaden szczegół związany z finałem regat. Zapoznamy się z dokładnym, godzinowym programem wydarzenia. Dostępna są również mapa oraz opisy poszczególnych jednostek.

Odkomarzanie jeszcze w czwartek

Nawet uciążliwe owady nie zepsują mieszkańcom, turystom oraz żaglarzom żeglarskiego święta. Jeszcze w czwartek specjalistyczna firma przeprowadzi odkomarzanie w okolicach Wałów Chrobrego oraz na Łasztowni. Prace przeprowadzone zostaną w godzinach wieczornych.

Fot. i film mat. oraganizatora

Ostatnie przedregatowe szlify Ostatnie przedregatowe szlify

Komentarze

ckm
już za dużo tam tej graciarni - rusztowania, płoty, bariery, itp.
2017-08-03 21:04:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy